Як відомо, Німеччина затягує процес передачі танків Україні.

Водночас сам канцлер Олаф Шольц стверджує, що вони “поділили працю” із союзниками і роблять те, що є “правильним та необхідним”. 

Шольц підкреслив, що власне питання передачі зброї Німеччина узгоджує із союзниками.

“Я відразу говорив: ми не будемо діяти самі і тісно координуватимемо наші дії з союзниками. Ситуація змінюється. Я також погоджував із Байденом постачання Україні реактивних систем залпового вогню”, – сказав Шольц.

Він також запевняє, що Німеччина нібито зосередилась на протиповітряній обороні та артилерії.

“Ми робимо те, що необхідно і правильно. Але певний “поділ праці” має сенс. Німеччина може зосередитися на протиповітряній обороні та артилерії … Як канцлер я порвав із багаторічною традицією, яка унеможливлювала такі поставки”, – додав Шольц.

До всього: канцлер стверджує, що Німеччина забезпечує постачання Україні зенітних самохідних установок Gepard та реактивних систем залпового вогню Panzerhaubitze 2000.

Водночас, як пише видання Die Welt, посилаючись на джерела в українських урядових колах, малі шанси на те, що німецький канцлер Олаф Шольц незабаром таки схвалить постачання Збройним Силам України сучасних німецьких танків Leopard 2 або хоча б застарілих Leopard 1.

Видання нагадало, що минулими вихідними Берлін відвідав прем’єр Денис Шмигаль, який “абсолютно конструктивно” поговорив із Шольцем щодо танків і після візиту був налаштований нібито оптимістично в цьому плані.

“Але, як стало відомо Welt з українських урядових кіл, шанси на прорив невеликі. Канцлер не взяв на себе жодних зобов’язань щодо запитаного постачання Leopard 2. Розмова з Шольцем щодо цього була “загальною і невизначеною”, і [у канцлера] не було “взагалі ніякого бажання” змінювати позицію щодо танків”, – пише газета.

Їй підтвердили у київських урядових колах, що Шольцу запропонували, щоб Leopard 2 постачала безпосередньо німецька промисловість.

До того ж, у Welt нагадали, що компанія Krauss-Maffei Wegmann пропонувала це ще 8 квітня. KMW готова поставити в Україну 100 танків Leopard 2A7, включно із запчастинами та навчальними модулями, на загальну суму 1,55 млрд євро. Перші екземпляри будуть готові через 36 місяців після підписання контракту. Останній танк має бути поставлений протягом 65 місяців. Поки що компанія не подала заявку на експорт в уряд.

Welt пише, що Шольц “довгий час взагалі відмовлявся від постачання важкого озброєння”, хоча в перші дні після початку тотальної війни німецькі зброярі дали зрозуміти уряду, що готові постачати ЗСУ танки зі своїх складів.

Але Берлін не відповів на пропозиції, пишуть у статті, і лише після того, як Україна сама отримала ці пропозиції, Шольцу довелося виправдовуватися – мовляв, “ФРН не повинна постачати важке озброєння сама”, “це поставило б під загрозу безпеку НАТО”, “українці все одно не вміють поводитися з такою зброєю”, і таке інше.

У Welt також нагадали, як наприкінці серпня канцлер говорив, чому ФРН не дає Україні безпосередньо танки: “Ми не діятимемо самотужки, але завжди орієнтуємося на те, що роблять наші союзники”.

“Говорячи простою мовою: доки США не поставлять танки безпосередньо в Україну, не буде і Німеччина. Але Шольц використовує цей аргумент, щоб відмовитися як від постачання бронетранспортерів, так і від бойових танків”, – пишуть у виданні.

Водночас Німеччина з середини серпня постачає ЗСУ БТР М113 американського виробництва – модель, дуже схожу на Marder. В Україні, пише Welt, не розуміють, чому тоді заявка на 100 Marder досі ігнорується.

8 вересня на базі США у Рамштайні відбудеться п’ята зустріч антипутінської коаліції. “Як одностайно стало відомо Welt з американських та українських урядових кіл, прориву щодо танків чекати не доводиться”, – резюмують у статті.