Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов вважає, що операція зі звільнення тимчасово захопленого росією Херсона, найімовірніше, триватиме до кінця листопада.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню The Drive.

За його словами, зараз у Херсоні знаходяться найбільш підготовлені та найбоєздатніші російські підрозділи. Велика частка з них – це повітряно-десантні війська рф, російські сили спеціального призначення та морська піхота. Ці підрозділи складають кістяк угруповання, який також посилюється мобілізованим складом, зазначив Буданов.

Він додав, що бойова складова російських військ на Херсонському напрямку – це приблизно 40 тисяч військових.

Буданов також прокоментував можливе рішення росіян підірвати Каховську ГЕС.

«За нашою оцінкою, якщо таке рішення буде прийнято, вони лише підірвуть дорогу, яка проходить через дамбу, щоб унеможливити проїзд наших транспортних засобів, а також шлюзи дамби, що призведе лише до часткового руйнування об’єкту», – зауважив він.

Керівник ГУР зауважив, що це може статися, коли українські війська візьмуть Херсон і росіяни вирішать відійти.

«Після відходу із західного берега вони можуть почати робити це, щоб перешкодити нашому просуванню на східний берег», – сказав Буданов.

Також він заявив, що на даний момент немає загрози вторгнення з боку білорусі, оскільки російських військових у цій країні наразі всього 4300.

«Це угруповання дуже обмежене з точки зору важкої системи озброєння і більшу частину – 80% угруповання – становить мобілізований особовий склад. Отже, підсумовуючи, можу сказати, що на даному етапі загрози вторгнення з боку білорусі немає», – зазначив Буданов.

Однак, на його думку, ситуація може дуже швидко змінитися, коли росія втратить Херсон. Те боєздатне угруповання після відходу з Херсона частково буде передислоковано на Запорізький напрямок, а частина їх може переміститися на північ, до білорусі, і створити там загрозу, вказав керівник ГУР. «Тому ми маємо бути обережними в цьому», – підкреслив він.

Нагадаємо, загарбники хочуть повторити трюк українських військ, застосований у звільненні Харківщини.

Військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко повідомив, що російські війська намагаються ввести в оману ЗСУ, заявляючи про свій відхід з правого берега Херсона.

Він пояснив, що окупанти таким чином хочуть спровокувати невдалий наступ українських військ та фактично використати досвід ЗСУ, коли заявлялося про контрнаступ на півдні, а відбулася деокупація Харківщини.

Військовий експерт також пояснив, що пропагандистськими заявами РФ про використання тактичної ядерної зброї, “брудної бомби”, про підрив Каховської ГЕС загарбники намагаються відвернути увагу ЗСУ, політичного керівництва України та союзників від реального стану справ у росіян на півдні.

“Путін за всіма цими ширмами намагається зупинити ситуацію на фронті, яка погіршується щодо позиції угруповання армії Росії. Уявляючи цю чергову поразку хоча б оперативного рівня, він розуміє, що вона може перерости в стратегічну. Вона знесе його політично з усіма наслідками”, – зауважив Романенко.

За його оцінкою, російські війська втратили стратегічну ініціативу на півдні, а тепер намагаються її відновити шляхом введення в оману.

“Нехай ЗСУ наступають, ми тут передислокуємось”. Насправді з військової точки зору, вони підсилюють цей потенціал. Туди (не Херсонський напрямок – ред.) кидають мобілізованих, якими б вони не були, і намагаються бодай якось логістично забезпечувати правобережжя”, – розповів генерал-лейтенант.