У Рівному відбулася прем'єра фільму "Легенда про госпітальєрів". У стрічці йдеться про лікарку-добровольця на війні, передає Корупція.Інфо

Популярне:  “Остаточно відмовилися від планів”: стало відомо про стан постраждалої вагітної жінки в харківській ДТП, лікарі зробили неможливе

Прототипом головної героїні стала легендарна волонтерка Яна Зінкевич.

Фільм знімали в Рівненській області на військовому полігоні. Ролі виконали актори драмтеатру та військові, які несуть службу на полігоні.

"У фільмі показали, як Яна дівчиною йде на війну, бо шукає свого коханого. Втягується у військову справу. Вперше рятує життя бійцеві — витягує його з під вогню. Він завдячує їй життям. Приймає рішення започаткувати батальйон Госпітальєрів. Актор, який виконував одну з головних ролей, казав, що йому тяжко було провести 2 дні в касці й бронежилеті. Але не дозволяв собі скиглити, бо розумів, що для військових на Сході України — це звична справа. Завершується фільм сценою, як Яна — вже на інвалідному візку — виїжджає до свого батальйону. Побратимів надихає її сила волі", — розповіла про фільм радник голови Рівненської облдержадміністрації Ірина Михалевич.

Під час перегляду "Легенди" глядачі наголошували: такі стрічки мають стати обов'язковими в школі, аби громадяни не забували нещодавні події.

Фільм про госпітальєрів — частина національного культурно-патріотичного кінопроекту "Слава Україні! – Героям Слава!". Проект складається з короткометражних фільмів про героїзм та патріотизм сучасних українців — лікаря, волонтерів і дітей, священика, інваліда та інших звичайних людей. Зйомки фільмів проходили в Рівненській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській та Хмельницькій областях.

Яна Зінкевич 2014 року заснувала добровільний медичний батальйон "Госпітальєри". Він врятував життя понад двом тисячам українських бійців у зоні АТО. Особисто витягла та врятувала більше двох сотень поранених українських солдатів із передової; зазнала в зоні АТО травм; була на межі життя і смерті й протягом декількох місяців медики боролися за її життя. Після реабілітації пересувається на інвалідному візку. Розлучена, має однорічну доньку Богдану. Отримала ордени "За заслуги", "За спасіння життя", "Народний Герой України". Продовжує волонтерську діяльність. Планує зосередитися на медичній і психологічній реабілітації поранених бійців.