Результатом діяльності Жовківського кісткодробильного заводу на Львівщині стали гори кісток, дохлі тварини, зграї велетенських щурів і близько 50 гектарів отруєної землі, передає Корупція.Інфо

На роботу підприємства люди нарікають давно, адже воно порушує санітарні норми, але досі керівництво заводу відмовлялося пускати до себе будь-які контрольні служби. Однак напередодні активісти, журналісти та працівники екологічної інспекції з боями продерлися на територію філії державного підприємства "Укрветсанзавод".

Побачене приголомшило візитерів: тони кісток, мішки з тельбухами і туші тварин, які розкладаються просто під палючим сонцем. Над усім цим – хмари мух і ворон, які розтягують здохлятину на сотні метрів. Підприємство, яке мало би переробляти рештки тварин, насправді перетворилося на скотомогильник.

"Я думав, тільки курей, а там і свині лежать, і все, що хочеш. Що внизу – нам не відомо, бо зверху все позакидувано, а ритися не будемо, це буде смертельно для нас", – поділився враженнями місцевий житель Віктор Пехник.Інспекторів вразили навіть не туші, а живі мешканці страшного місця. "Бачите, тут земля під нами провалюється. Велика кількість нір. Щурі розміром з котів. Якщо ввечері підійти до брами цього підприємства – це сотні, якщо не тисячі щурів", – твердить голова екологічної комісії Жовківської міськради Ігор Муравський.

За технологією, рештки тварин мали би спалювати в крематоріях. Однак жодне обладнання на заводі не працює. Газ давно відрізали через борги. Про утилізацію директор підприємства Михайло Клин говорити не бажає – вимагає офіційного запиту, зазначає ТСН.

Досвід подання запитів уже має нардеп Володимир Парасюк.

"Коли ми попросили, щоб подали зведені суми фінансових відносин з цими підприємствами, а їх десь близько 50, він запанікував. Сказав, що у нього нічого нема", – розповів він.

Активісти переконані, що на заводі панує не лише жахлива антисанітарія, а й корупція. За кожну тонну утилізованих відходів підприємство бере чималі кошти й отримує дотації від держави. Однак насправді про переробку тварин не йдеться. Люди підозрюють, що рештки просто закопують у землю. Не так давно поблизу скотодробильні виявили величезний незаконний могильник площею в 50 гектарів.