Державний телеканал “Дом”, створений в Україні для жителів непідконтрольних територій, продемонстрував карту Російської Федерації із позначенням на ній тимчасово окупованого Криму. Керівництво телеканалу публічно звернулося до Служби безпеки України для допомоги в проведенні внутрішнього розслідування ситуації.

Про це повідомили на офіційній Facebook-сторінці каналу. Представники каналу зазначили, що в графічній заставці “раптово” з’явилося зображення Криму і так само раптово зникло.

На телеканалі назвали цю заставку фейковою та заявили, що її походження зараз з’ясовує Служба внутрішньої безпеки, оскільки подібного графічного зображення немає в розпорядженні каналу, і як воно потрапила в один із випусків — невідомо.

“Всі попередні планові випуски проєкту “Русский дневник” мають затверджену каналом графічну заставку — карта Росії без Криму. Джерела походження і потрапляння фейкової заставки наразі з’ясовуються Службою внутрішньої безпеки”, – вказано в повідомленні телеканалу.

Керівництво телеканалу також наголосило, що попередньо вже встановлено, хто винен в інциденті, зазначивши, що “Дом” став об’єктом диверсії і провокації.

“Всі долучені до цього проєкту особи наразі усунені від виконання своїх обов’язків. Попередньо винного встановлено”, – заявили на телеканалі.

Разом із тим телеканал публічно звернувся до СБУ за допомогою у проведенні внутрішнього розслідування.

Нагадаємо, український телеканал “Дом” показав карту РФ з окупованим Кримом. Карту РФ з українським півостровом на каналі помітив нардеп Олексій Гончаренко. Відповідне фото заставки, яка промайнула в одному із сюжетів, він опублікував у своєму Telegram-каналі, зазначивши, що згодом відео, де була карта, прибрали з публічного доступу.

Раніше головний редактор телеканалу Олексій Мацука заявив, що це, напевно, була “якась технічна помилка”.

Так, у коментарі виданню Vesti.ua він запевнив, що на відповідному графічному зображенні не мало бути карти Росії з окупованим нею українським півостровом.

“Криму там бути не повинно, на цій заставці. Це помилка”, – виправдався Мацука.

Це згодом повідомили й на офіційній Facebook-сторінці каналу. Там зазначили, що зображення “раптово з’явилося і так само раптово зникло” під час випуску в межах проєкту “Русский дневник”, який має графічну заставку з картою РФ, але без зображення окупованого півострова. У підсумку випуск було вилучено з ефіру “Дому”.

“Всі попередні планові випуски “Русского дневника” мають затверджену каналом графічну заставку – карта Росії без Криму. Джерела походження і потрапляння фейкової заставки нині з’ясовуються Службою внутрішньої безпеки. Триває службова перевірка через те, що такої графічної заставки немає в розпорядженні каналу, і як вона потрапила в один із випусків – невідомо”, – йдеться у відповіді каналу.