Українська делегація в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи 16 березня перервала засідання. Україна вимагає заборонити участь експертів так званих “ДНР” та “ЛНР” у переговорах.

Про це повідомив представник Донецька в українській делегації Сергій Гармаш. Він розповів, що робоча група з політичних питань 16 березня працювала лише 1 годину.

На прохання української сторони модератор групи від ОБСЄ посол П’єр Морель оголосив перерву.

“Ніякого демаршу, просто Україна попросила ОБСЄ видалити з групи запрошену з Донецька російською стороною “експертку” Майю Пирогову”, – зазначив Гармаш.

За його словами, Пирогову в Україні на 10 років засудили за тероризм, крім того, вона перебуває у розшуку. “Такі “учасники” делегітимізують переговори, чим, власне, позбавляють їх сенсу”, – уточнив представник Донецька.

Морель заявив про відсутність компетенції, тому українська сторона попросила перерву, аби це питання врегулювала сама ТКГ.

Гармаш додав, що представник ОБСЄ пояснює участь людей з так званих “ЛНР” та “ДНР” “начебто усталеною практикою, яка стала такою, оскільки “глава української делегації Леонід Кравчук нібито активно не протестує”.

“Морель не розуміє, які претензії можуть бути до нього, якщо сама Україна недостатньо активно підіймає ці питання на ТКГ”, – наголосив Гармаш.

Він пояснив, що Кравчук не мовчить, але, “і черевиком по столу не стукає”. Представник Донецька припустив, що саме жорстка позиція була б для ОБСЄ приводом для реакції.

Зазначимо, що від початку агресії Росії на Донбасі країна-окупант намагається відмежуватися від конфлікту, називаючи його “громадянським” і запевняючи, що її військ “немає на Донбасі”.

У мінських переговорах російська сторона багато років наполягала на легалізації бойовиків як “учасників перемовин”.

Україна на провокації Росії не піддається, тому перемовини тривалий час заблоковані.

До слова, Олексій Арестович заявив, що на Росію чекають нові санкції, якщо вона відмовиться від мирного плану врегулювання ситуації на Донбасі. Відповідний документ підготували Україна, Франція та Німеччина.

Країна-агресор знає про цей план, але вдає, що нічого про нього не чула, бо не хоче мати з ним справу. Про це спікер української делегації у ТКГ повідомив в ефірі телеканалу “Дом”.

“Тоді Франція, Німеччина, Україна і вся європейська спільнота, а можливо, і світова спільнота, констатують, що Росія відмовляється імплементувати угоди, досягнуті в нормандському і мінському форматах. Це буде формальна декларація відмови”, – сказав Олексій Арестович.

Він також додав, що після цього “ситуація зміниться радикально, можна буде говорити про примус Росії до виконання своїх міжнародних зобов’язань”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.