Журналіст Олексій Братущак звільнився з телеканалу ZIK і заявив про цензуру, в котрій звинуватив президента Петра Порошенка. Подробиці він розповів у блозі на Українській правді.

За словами Братущака, власник ЗМІ Петро Димінський начебто домовився з оточенням глави держави про інформаційну співпрацю, після чого на ZIK почали з’являтися наближені до Банкової особи, котрі раніше уникали ефірів цього каналу. Крім того, журналіст звертає увагу на зрослу кількість матеріалів, що позитивно висвітлюють діяльність президента, натомість зник "чорний піар" на Порошенка. 

"З іншого боку, на канал зайшли гроші. Великі гроші. Як для ZIKа.

"Ніхто з такими грошима не приходив", – відверто раділи ті, хто дотичний до комерційної діяльності телеканалу. Це на фоні того, що першу половину року на каналі відчувалися проблеми з фінансуванням", – розповів журналіст. 

За його словами, в нього почалися проблеми з видачею в ефір сюжетів "неправильної" тематики, натомість канал із початком виборів почав тенденційно висвітлювати передвиборчу ситуацію. 

"Про цензуру я заявив після з'їзду "Батьківщини", на якому Юлія Тимошенко оголосила про участь у президентських виборах. Про цю подію не було сюжету у новинах. Натомість був замовний сюжет, або, як називають подібні матеріали, "комерційний сюжет", – пояснив Братущак. 

"Але далі про цензуру почали говорити інші журналісти. Не відкрито, а так, між своїми. Пропоновані ними теми, в яких БПП або особисто Порошенко могли фігурувати у негативних історіях, виявлялися менш цікавими за якісь інші. 

"Ворог" на нашій території, і з ним вже нічого не можна зробити. Хто висловить незгоду буде швидко замінений на іншу особу, яка з завзяттям комсомольців буде гнути лінію партії в редакції", – вважає автор блогу. 

Інтерв’ю Олега Гладковського на ZIK він назвав "абсолютною маніпуляцією", а сам телеканал – втягнутим до найбрудніших медіа-технологій. 

"Для нього навіть "говорящую голову" під виглядом журналіста вирішили не шукати. Щоб раптом у прямому ефірі не сталося якихось непередбачуваних моментів. Щоб зайвий раз не перетинатися з журналістами заходив і виходив Гладковський через чорний вхід", – наголосив Братущак.