Народні депутати України зареєстрували у Верховній Раді законопроект, яким пропонують ліквідувати “Укроборонпром”.

Проект закону опублікований на сайті Верховної Ради.

Автори законопроекту заявляють, що “метою проекту закону є вдосконалення механізму управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі, підвищення економії та ефективності використання бюджетних коштів в результаті забезпечення прозорості та відкритості проведення процедур закупівель для потреб оборони”.

Головною причиною для створення законопроекту народні депутати називають неефективність державного підприємства “Укроборонпром”.

З метою підвищення ефективності управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі законопроектом пропонується внести зміни до Закону України “Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі” в частині ліквідації Державного концерну “Укроборонпром” і підпорядкування підприємств – учасників Концерну – центральному органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну військово-промислову політику”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.Народні обранці вважають, що в умовах проведення ООС, ведення збройної агресії з боку Росії, загрозу національній безпеці та обороноздатності може становити проведення приватизації цілісних майнових комплексів державних підприємств оборонно-промислового комплексу.

Окрім того, стало відомо, в яку суму обійдеться оцінка фінансової діяльності скандального державного підприємства "Укроборонпром".

За словами заступника голови РНБО Сергія Кривоноса, міжнародний аудит підприємства може обійтися державі в 5 мільйонів доларів США.

Кривонос зазначає, що сума в масштабах держави не є катастрофічною – відповідне рішення має ухвалити уряд.

Як підкреслив чиновник, Кабмін вже проводить консультації щодо реалізації цієї ініціативи.

Нагадаємо, раніше підприємство "Укроборонпром" опинилося в епіцентрі корупційного скандалу. Журналісти з'ясували, що в ДП займалися незаконною закупівлею військових запчастин з Росії через фірми-прокладки за завищеними цінами. Одним з організаторів цієї схеми називали Ігоря Гладковського – сина заступника голови РНБО Олега Гладковського.