Планувалося, що президент України Володимир Зеленський під час візиту до Ізраїлю візьме участь у п’ятому Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту, присвяченому 75-й річниці звільнення концтабору Аушвіц.

Президент України Володимир Зеленський та члени української делегації вирішили передати свої місця на п’ятому Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту, присвяченому 75-й річниці звільнення концтабору Аушвіц, людям, які пережили трагедію. Про це він заявив на своїй сторінці у Facebook. «Прилетіли до Ізраїлю й дізналися, що на Всесвітній форум пам’яті Голокосту через величезний інтерес до події та обмежену кількість місць важко потрапити багатьом з тих, хто пережив цю страшну трагедію.

Вирішили передати моє місце та місця делегації України цим мужнім, унікальним людям. Преса повідомляє, що так само вчинили деякі міністри ізраїльського уряду», – написав Зеленський. Він додав, що вважає таке рішення правильним. «До того ж це жодним чином не скасовує вшанування пам’яті жертв однієї з найстрашніших трагедій ХХ століття делегацією України», – зазначив Зеленський. При цьому він повідомив, що братиме участь у всіх передбачених заходах і проведе заплановані зустрічі з президентом, прем’єр-міністром та спікером Кнесету Держави Ізраїль. «Але на основний захід мають потрапити ті, хто на це найбільше заслуговує. Ті, хто здійснив найвеличніший подвиг, – зберіг життя тоді, коли його практично неможливо було зберегти», – підсумував президент.

Додамо, що зранку Зеленський розпочав робочий візит до Держави Ізраїль. Планувалося, що він візьме участь у п’ятому Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту, присвяченому 75-й річниці звільнення концтабору Аушвіц. Крім того, програмою візиту передбачено зустрічі Зеленського з керівництвом Ізраїлю та представниками ізраїльських ділових кіл.