Народити дитину – пів справи. Потім ще треба за це все заплатити. Чек Вам звісно не видадуть, але платити доведеться. Ось про який прейскурант розповідають мами під пологовим будинком на вулиці Мечникова.

Ціна буде залежати від лікаря.  Якщо лікар має хороші рекомендації, або вже завідує лікарнею, то захоче відповідно більше. Зарплатня у лікарів 1,5 – 2 тисячі гривень. Тисячі 3 Ви заплатите лікарю за пологи. Дехто зможе Вам і решту надати. Якщо Ви переплачувати не хочете. Ціна послуг акушера – приблизно 600 гривень. Одна з пацієнток пологового розповідає, що її подруга хотіла заплатити акушерці «смішні» 150 гривень. Таких цін в гінекологічному відділені немає. Тому гроші було повернуто новоспеченій мамі прямо в обличчя. З криками про те, що акушерку недооцінили. Прибирання звичайних санітарок теж коштуватиме копійчину. Жодна пилинка у Вашій палаті не змінить свого місцезнаходження без 20- 50 гривень. В залежності від амбіцій санітарки.

Загальна сума, яку Ви віддасте – 5 тисяч гривень. Це за пологи, які пройшли успішно. Ціна на кесарів розтин автоматично множиться на два. Отака вона безкоштовна медицина в Україні.

Якщо в загальній палаті місця Вам не вистачає, то обов’язково знайдеться окрема кімнатка. В пологових будинках спеціально  облаштовують окремі приміщення для вибагливих матусь. Послуга, звичайно, ж не безкоштовна. Післяпологовий період обійдеться Вам у 1300 гривень. Проте в кімнаті буде окрема душова кабіна, холодильник, плазмовий телевізор, ремонт та диван для відвідувачів.

Щоправда, самі пацієнтки зізнаються, що лікарі грошей прямо не вимагають. Бо знають, що все рівно всі завжди віддячують. Це в нашій з Вами підсвідомості. Лікар заробляє мало, а робота важка, і ми відчуваємо обов’язок дати хабаря. І менші суми стали виставляти після Революції. «Змінилися»…

Автор: Галина Якушко