5 березня пішов у Вічність  український композитор, педагог, учений, громадський діяч, ректор Київської дитячої академії мистецтв, передає Корупція.Інфо

– Михайло Іванович був знаковою фігурою в українській музично-театральній культурі. Чембержі (1944-2018 рр.) прожив яскраве творче життя, – каже Володимир Рожок, ректор Національної музичної академії України. – Це був прекрасний організатор, музикант і педагог, який у 1994 році заснував Київську дитячу академію мистецтв – унікальний заклад! 

В основу створеної ним концепції була покладена ідея безперервної мистецької освіти, поєднання чотирьох рівнів навчання (підготовча, початкова, основна та вища школи) в одному закладі. Випускники академії отримують базову середню, повну загальну середню освіту та відповідну спеціальну освіту, а також ступінь бакалавра (музичне мистецтво, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво, театральне мистецтво, хореографія).

У творчому доробку Михайла Івановича: дві симфонії, опери «Синій птах» і «Різдвяна колискова», сюїта «Передчуття весни», оркестрові мініатюри «Київ травневий», балети «Принцеса на горошині», «Пролісок», концерт для баяна і симфонічного оркестру, Bonus sermo для фортепіано та струнного оркестру, хорові концерти, сюїта для камерного оркестру, Canzona для камерного оркестру.

Чембержі був автором музики до вистав «Мадам Боварі», «Маленька принцеса», «Дама-примара», «Випромінювання батьківства», «Новорічні пригоди», «Різдвяні візерунки», «Уявно хворий», «Зів’яле листя» та кінофільмів «Богдан-Зиновій Хмельницький», «Ностальгія» тощо, збірки солоспівів (сольфеджіо) «Моя абетка», циклів п'єс «Музичні картинки», «Мрії веселкові», «Ранкові промені»… Написав книжки «Наближення до високих істин» і «Ранкові роздуми про вічне»… Можливо, не всі знають, що «Пісня про Оболонь», яка є неофіційним гімном району столиці, теж написана Чембержі. Оболонь він дуже любив, довгий час жив і працював там…

Це була прекрасна людина. Новина про смерть Михайла Івановича стала для мене шоком, бо декілька днів тому ми разом працювали як члени журі на міжнародному Stankovych Fest- 2018 (на Закарпатті – батьківщині відомого композитора Євгена Станковича). Стільки було спільних планів, як тішилися, що маємо так багато талановитої молоді…

Популярне: "Проходитимуть не всі": Техогляд за новими правилами, що потрібно знати українцям

У нашій Академії Чембержі успішно викладав – був професором кафедри «Композиції». Ми можемо подякувати Михайлу Івановичу, що він умів розгледіти талант і виростив цілу армію талановитих учнів. Та злий рок долі обірвав життя митця і педагога. Царство небесне! Вічна пам‘ять!

Прощання з Михайлом Івановичем відбудеться 7 березня в Київській дитячій академії мистецтв, а поховають його на Байковому кладовищі.