Учасники пікетування Струтинського МПД ДП «Укрспирт» на Львівщині досі не оприлюднили безпосередні докази викрадення спирту із заводу. Журналіст з Коломиї Євген Гапич заявляє, що особисто є свідком, як бус із «лівим» спиртом, який згодом затримали активісти, виїжджав з території заводу та має відповідні відео- та фотодокази, одна наразі їх не показує.
Натомість керівник спиртзаводу Василь Задорожний стверджує: активісти працюють на замовлення попереднього керівника заводу.
Про це йшлося на прес-конференції 15 лютого.
«Я був свідком і на власні очі бачив, як цей «Мерседес» заїжджав на завод і виїжджав звідти», – стверджує Гапич. За його словами, затриманий активістами білий «Мерседес» побував на території заводу уночі, коли підприємство не освітлювалося. Журналіст стверджує, що світло вимкнули, щоби ніхто не зміг зафіксувати цей факт. «Але мені деякі фотографії вдалося зробити», – повідомив Є.Гапич.
Він пообіцяв надати відео- та фото докази викрадення спирту із заводу слідчим та журналістам, зазначивши, що є свідком у кримінальному провадженні, відкритому за ч.2 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) ККУ.
«Фото і відео паралельно отримають журналісти і поліція», – запевнив Є.Гапич, і, попри прохання присутніх, вже вдруге не надав наявні у нього докази.
Затягування зі оприлюдненням наявних у нього доказів Є.Гапич пояснив так: «Є деякі моменти, які я поки що хочу пізніше висвітлити. Це є специфіка журналістського розслідування… Питання у тому – мені самому цікаво, хто на мене вийде… Тому просто тримаю паузу».
Коломийський журналіст повідомив, що про факт розкрадання спирту із Струтинського спритзаводу дізнався від активістів і вирішив провести своє журналістське розслідування. «До мене звернулися активісти. Я не буду розголошувати джерело – маю повне право. Активісти до цього готувалися, бо вони були поінформовані, що там відбуваються такі дії», – пояснив Є.Гапич.
Керівник ГО «Ідея нації» Остап Стахів зазначив, що акція із пікетування заводу триватиме до 31 березня. Саме до цього часу слідство мало би встановити істину у цій справі. Стахів пояснив, що опинився на місці затримання буса зі спиртом «волею долі».
Натомість керівник Стуртинського спиртзаводу Василь Задорожний заявив, що акція біля заводу – замовна. До неї причетний колишній керівник підприємства.
«Хочу відкрито назвати свого замовника. Це є Тиркус Петро Федорович. Він воює зі мною вже більше року через мої виступи щодо його кримінального минулого, організації ним тітушок», – наголосив В.Задорожний.
За його словами, є чіткий зв’язок між журналістом із Коломиї Євгеном Гапичем та Петром Тиркусом, який нині очолює Підгайчицький спиртзавод на Івано-Франківщині.
«Пан Євген Гапич займався питанням корупційних діянь Підгайчицького спиртзаводу. Пан Гапич там провів журналістське розслідування – попереднього керівника звільнили, а Петра Тиркуса – криміналіста – поставили до влади. Тільки за місяць під керівництвом останнього завод відпрацював з майже мільйонним збитком.
Є чіткий зв’язок між Петром Тиркусом та Євгеном Гапичем. Він чітко «відпрацював» по Підгайчиках і завів Тиркуса на завод, а зараз «відпрацьовує» Струтин», – заявив В.Задорожний.
Акцію біля заводу його керівник назвав «чистої води заказухою», на яку пікетувальників звозять з сусідніх областей.
«Це схоже на злочинну організацію, яка віджимає заводи і доводить до того, щоб вони збанкрутували», – підкреслив він.
«Я впевнений, що це заказуха. Людина чисто випадково їхала по трасі і чисто випадково побачила бус. Чисто випадково його зупинила і знала, що там спирт, але наміряла 40 градусів. Чисто випадково люди приїхали з Коломиї Івано-Франківської області, Чорткова Тернопільської області. Чисто випадково з’їхалися всі у Струтині. Для когось це, можливо, чиста випадковість, а для мене – чиста заказуха. Що ці люди роблять під Струтинським заводом?! Вони п’ють горілку з ранку до вечора. Ми знаємо, що їм проплачують. День перебування коштує 200 грн, ніч – 300 грн», – додав керівник спиртзаводу.
В.Задорожний підкреслив: нині Струтинський спиртзавод працює на повну потужність, входить у п’ятірку найкращих спиртзаводів України. За минулий рік заробив 35 млн грн чистого прибутку, чого ніколи не було в історії заводу, навіть, за радянських часів.
Керівник спиртзаводу також додав, що зацікавлений в об’єктивному розслідуванні справи.
«5 лютого відбулися обшуки на заводі. Була проведена інвентаризація – немає жодної недостачі спирту на підприємстві. За участю фіскальної служби та поліції провели усі слідчі дії. Усі приміщення були відкриті і оглянуті, вилучені усі документи», – додав В.Задорожний.