Екс-міністр фінансів і нинішній радник глави Офісу президента Ігор Уманський називає нинішніх управлінців в Нацбанку “злочинцями” і наполягає на тому, що керівництво НБУ потрібно змінити.

Це, на думку Уманського, одна з ключових умов виходу України з економічної кризи.

Про це Уманський заявив в інтерв’ю “Країні”.

“Я вважаю, що цих людей потрібно негайно звільнити. Вони некомпетентні. Всі ці роки вони були причиною стримування економічного зростання в країні. Вони свідомо робили все, щоб зменшити кредитування реального сектора економіки. На їхню думку, це може призвести до інфляції. Зростання економіки , бізнесу для них третинна завдання. Вони злочинці “, – вважає Ігор Уманський.

У НБУ виступають проти емісії, так як кажуть, що це спровокує гіперінфляцію.

“Це мені нагадує рецепт, як лікувати головний біль гільйотиною. Раз – і голова вже не болить. Нацбанк – це гільйотина для економіки України. Якщо відбувається емісія, то неминуче коливання курсу. Весь набір інструментів, як з цим боротися, є у Нацбанку. Ми цей шлях проходили не раз. Все повинно проходити під жорстким контролем монетарного блоку Нацбанку. Я пропонував надання прямих субвенцій в державні комунальні підприємства та місцеві бюджети, але ця ідея загубилася “, – вважає екс-міністр.

На його думку, зміна управлінців Нацбанку не вплине на відносини України з МВФ.

“МВФ працює не з прізвищами, а з інституціями. Їм заборонено обговорювати прізвища. Якщо вони будуть це робити, потрібно подавати на них до суду. Вся країна розуміє, що Нацбанк посилює економічну ситуацію, а не допомагає. Вони створюють величезний обсяг проблем для країни . Нам заміна керівництва Нацбанку важливіша, ніж програма з МВФ. Це не жарти “, – сказав Ігор Уманський.