Сьогодні Генеральна асамблея ООН розгляне ініційований Україною проект резолюції про російську мілітаризацію Криму, Чорного і Азовського морів. Після недавньої агресії в Керченській протоці, Захід більш мотивований покарати Росію.
Про це розповів "Апострофу" експерт з питань безпеки, ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан.
За його словами, Москва спробує з допомогою своїх союзників в ООН зірвати плани Заходу щодо резолюції, однак позитивний момент полягає в тому, що Росія не зможе накласти вето на прийняття документа, а лише висловити свою позицію з надією, що буде підтримка прихильників.
"Безумовно, це непросте питання, тому що в Європейському союзі не всі схильні до того, щоб підтримати впровадження миротворчої місії на Сході України. Є певна частина державних діячів і політиків, у яких недостатньо схвальне ставлення до миротворчої місії.
Але останні події в нейтральних водах поблизу Керченської протоки багатьом відкрили очі, і, принаймні, на Заході налаштовані, щоб не допустити подальшого загострення подій.
А по-друге, всі дуже обурені тим, що РФ порушує всі світові норми і конвенції, особливо це стосується права вільного мореплавства.
А це питання є принциповим для морських країн-лідерів світу. І, безумовно, всі досить гостро реагують на порушення морського права. І є підстави сподіватися, що ці аргументи зіграють свою роль", – сказав Богдан.
Він зазначив, що візит президента Петра Порошенка до Брюсселя і наступні рішення європейців на користь України і проти Росії – резолюція Європарламенту про блокування російських портів, продовження існуючих санкцій – також можуть зіграти позитивну роль в ухваленні резолюції на асамблеї ООН.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Відзначимо, українська резолюція містить жорсткі для РФ положення, серед яких:
вимога до РФ як держави-окупанти вивести свої війська з Криму і негайно припинити тимчасову окупацію;
засуджуються дії Росії по активній мілітаризації Криму і частин Чорного та Азовського морів, будівництво Керченського моста;
неприпустиме перешкоджання Росією міжнародній морській навігації в азово-чорноморському регіоні.