Володимир Зеленський звинуватив СРСР у спільній відповідальності із Третім Рейхом щодо розв’язання Другої світової війни. Дмитро Пєсков зізнався, що ці слова глави України “сильно різонули по слуху й серцю” Володимиру Путіну.

“Сильно різонули по серцю”, – так Дмитро Пєсков схарактеризував слова Президента України Володимира Зеленського про Другу світову війну. Про це прессекретар очільника Росії Володимира Путіна заявив в ефірі пропагандистського російського телеканалу “Россия 1”.

Слова Зеленського, мовляв, образили не тільки Путіна, а й ветеранів війни та їхніх нащадків, яких і “в Україні дуже багато”.

Тож Пєсков назвав ці слова “величезною помилкою”, ще й зробленою у рік 75-річчя перемоги у Другій світовій війні.
Яку росіяни, до слова, досі плутають з “Великою вітчизняною” – це термін, в рамки якого радянські історики винесли протистояння сталінського СРСР та гітлерівської Німеччини.

Варто зауважити, що тут не мовиться про якусь нещодавню заяву. Це Зеленський говорив ще у січні, коли підтримав Польщу в ідеологічному протистоянні з Росією:

Варшава тоді звинувачувала Радянський Союз за початок Другої світової війни. І мала на це всі підстави: адже саме Польщу Гітлер та Сталін розділили між собою у вересні 1939.

Саме “змова тоталітарних режимів” спричинила велику війну, і “дозволила нацистам запустити смертоносний маховик голокосту”. Тобто, Зеленський не сказав нічого насправді образливого, а лише констатував факти.

А проте, Путін дуже болюче ставиться до таких заяв. Та щойно щось подібне чує, одразу вступає у полеміку: це, мовляв, спотворення історії, яке ще й буде мати негативні наслідки для відносин Росії з Україною.