Ще 29 грудня, Президент виступав із заявою, де відповів на звинувачення у видачі важливих фігурантів справ Майдану

«Найголовніше — це наші люди вдома», — сказав президент Володимир Зеленський.

Коментуючи рішення суду про звільнення експівробітників «Беркуту» глава держави заявив:

«Ми, на жаль, не можемо повернути тих, кого вже немає, але ми могли повернути живих. І я впевнений. що це пріоритет… Ми повертаємо живих людей. Я вам більше скажу: якби в мене було 100 беркутівців і мені треба було повернути одного живого розвідника, то я б віддав 100 беркутівців».

Зеленський також наголосив, «наші бійці, наші військові, наші і журналісти — вони всі є герої, і я впевнений, що для нас пріоритет повернути наших людей»

Сьогодні ж, колишні “беркутівці” Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, які перебували під домашнім арештом через звинувачення у розстрілах на Майдані та були передані в ОРДЛО в рамках обміну, повернулися до Києва.

Там вони виступили із офіційною заявою: “Ми, ексспівробітники Київського спецпідрозділу міліції “Беркут” Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, заявляємо свою позицію відносно раніше здійсненого обміну і нашого сьогоднішнього повернення до Києва”.

“Правда – це причина нашого повернення до Києва. Протягом п’яти років судовий процес був основним джерелом правди про Майдан і повинен продовжитися. Ми і надалі будемо брати участь у судових засіданнях.

Нам нічого приховувати – ми не скоювали злочинів. Ми хочемо відновити чесне ім’я спецпідрозділу “Беркут”. Ми хочемо, щоб по-справжньому винні у вбивствах правоохоронців і протестувальників були покарані.

Ми закликаємо президента України, генерального прокурора України та депутатів Верховної Ради України негайно скасувати закон про амністію майданівців та забезпечити справедливе та неупереджене розслідування подій 2014 року за участі міжнародних спостерігачів та експертів”.

Еексберкутівці зазначають, що в липні та грудні 2019 року їм було змінено запобіжний захід з тримання під вартою на домашнійі арешт, однак за гратами “безпідставно” перебували їхні “товариші по службі” – Сергій Зінченко, Павло Аброськін і Олег Янішевський. Згодом з’явилась можливість їх звільнення в рамках обміну на умовах “всіх на всіх”.

Маринченко і Тамтура також зазначають, що їхня відмова від участі в обміні поставила б під загрозу цей обмін загалом.

“Також ми розуміли, що цей обмін дозволить привернути увагу влади та громадськості до питання об’єктивної оцінки подій 2014 року.

Українці в коментарях, поділились на декілька таборів, хтось схвалює таке рішення, хтось зазначає що хай би вони там лишались, як би там не було, офіційної реакції ЄС, яка виступала проти такого обміну – наразі відсутня. Українці цікавляться в пані Геращенко як тепер вона це прокоментує і чи є в неї істерика, адже все що вона казала в грудні – тепер нічого не означає, суд продовжуватиметься!