Ліве крило Соціал-демократичної партії Німеччини вимагає від канцлера Олафа Шольца припинити постачання важкого озброєння Україні та розпочати переговори з Росією “якнайшвидше”. Про це повідомляє Spiegel з посиланням на лист політиків Шольцу, що опинився у розпорядженні журналістів.
За словами підписантів, передача важкого озброєння Україні, конфронтація з Росією та виділення мільярдів євро на Бундесвер нібито не зможуть зупинити війну РФ проти України. Вони заявили, що “продовження війни призведе лише до нових смертей та руйнувань”. От вам і німці, які думають лише про свій бізнес. Може вони ще й новий договір Молотова-Ріббентропа ухвалять з поділом України?
“Нам потрібне припинення вогню якнайшвидше як відправна точка для всеосяжних мирних переговорів. Корінне поліпшення відносин з Росією можливе лише в “постпутінську епоху”. Але доти має бути спосіб співіснування з російським урядом, заснований на визнанні неугодних реалій, що виключає подальшу ескалацію війни”, – йдеться у листі.
Серед підписантів є кілька членів Бундестагу, Європейського парламенту та федеральних земель, а також колишній прем’єр-міністр Бремена Карстен Зілінг та мер Дортмунда Томас Вестфаль.
Зустрічна пропозиція від Українців – віддайте половину Німеччини росіянам, щоб заспокоїти Путіна і не допустити продовження війни, але Україна так чи інакше буде знову в кордонах 1991 року.
Також Однопартійці Шольца застерігають його від постачання в Україну важкого озброєння та говорять про нібито небезпеку ядерної війни. Вони вважають, що потрібно “активізувати спілкування з низкою країн, щоб схилити їх на посередницьку роль між сторонами, що воюють”. Автори прямо вказали на Китай, який підтримує із Росією тісні зв’язки.
“Спіраль ескалації має бути зупинена. Тому під час кожного постачання зброї важливо ретельно зважити та продумати, де проходить “червона лінія”, яка може бути сприйнята як вступ у війну та спровокувати відповідні реакції”, – заявили автори листа.
А що для німців є червоною лінією? Газ по 3 тисячі 300 доларів на ринку, що по суті є шантажем Кремля? Чи регулярні обстріли найбільшої в Європі АЕС, катастрофа на якій може знищити континент? Це не червоні лінії, а захист Української суверенності доступними методами – це червоні лінії для німців. Який цинізм…
Так, уряд Німеччини замість збільшення військової допомоги, хоче її скоротити та відновити переговорний процес. У той момент, коли сотні українців помирають від рук окупантів. Про які домовленості з агресором може йти мова у такий період?
До того ж, на початку червня влада Німеччини дала останню обіцянку передати Україні “значні” партії озброєнь – і після цього у канцлера Олафа Шольца блокують прохання з Києва про продовження постачання, пише Die Welt.
“Згідно з інформацією, з червня в Міноборони ФРН кілька разів на місяць з регулярною періодичністю проходять зустрічі на найвищому рівні, в яких також бере участь міністерка [оборони ФРН] Крістіне Ламбрехт”, – розповідають журналісти та додають, що нічим корисним для ЗСУ вони не закінчуються.
І з червня українські дипломати “на регулярних зустрічах намагалися домогтися, щоб німецька влада взяла на себе зобов’язання щодо закупівлі більшої кількості важкої техніки”, але ті “залишаються глухими – з дивними виправданнями”, зазначають у виданні.
Співрозмовник Welt повідомив, що Україна постійно просить Німеччину продовжити постачання самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze 2000 та реактивних систем залпового вогню MARS II (“гусеничний хаймарс” із 12 реактивними снарядами замість шести у колісного варіанта).
Офіційний Київ також закликає Шольца дати відмашку німецькому ОПК на постачання Україні танків та бронемашин, причому сама промисловість – лише “за”. Die Welt пише, що зрушень тут немає.
За словами співрозмовника з Києва, “наші прохання вислуховують і записують, але без будь-яких результатів потім”.
В оборонному відомстві ФРН, відповідаючи на журналістський запит видання про коментар запевнили, що вони “на зв’язку з українською стороною на багатьох рівнях”, щоб забезпечити ЗСУ “найкращу підтримку у боротьбі з російським агресором”. Жодної конкретики у відповіді міністерства не було.
Не далі як 17 серпня Шольц заявив, що нібито некоректно говорити про “повільну” допомогу Україні, оскільки він “порвав з багаторічною позицією Німеччини” щодо постачання зброї. Водночас він не виступає проти використання зброї від Німеччини для звільнення Криму.