Президент України Петро Порошенко все ж зустрівся з частиною ієрархів Російської православної церкви в Україні.

Зустріч проходила у закритому режимі в Українському домі. Про це повідомляє BBC News.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко після завершення зустрічі розповів журналістам, що на ній були присутні "представники РПЦ в Україні, з числа тих, хто підтримує об'єднання". Їх щонайменше було троє.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

За словами Павленко, на зустрічі обговорювались різні питання, в тому числі, президент розповів про свої переговори з Вселенським патріархом, а представники РПЦ в Україні висловили свою підтримку процесу отримання автокефалії церквою в Україні.

"Досить велика частина єпископату Української православної церкви Московського патріархату виступає за створення єдиної Помісної православної церкви", – зазначив Павленко.

Цікаво, що голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу РПЦ в Україні архієпископ Климент заявив, що не знає про цю зустріч.

"З президентом може зустрічатися будь-хто, у нас єпископи вільні люди, громадяни України з усім спектром всіх прав, і вони можуть зустрічатися з будь-ким", – сказав він.

"Якщо це якісь світські заходи і спілкування на якісь державно-церковні питання, то немає ніяких проблем. У нас багато архієреїв зустрічаються з президентом і поза межами Києва в різних форматах, у ньому немає нічого особливого", – додав Климент.

Водночас Президент України Петро Порошенко залишається готовим до діалогу з представниками Російської православної церкви в Україні.

Про це повідомила прес-служба Адміністрації президента.

"Президент України готовий до діалогу. Двері "Українського дому" залишаються відкритими", – повідомили у адміністрації президента.

Наголошується, що Порошенко, кілька тижнів тому запросив архієреїв РПЦ в Україні на зустріч в Українському домі.

"Але той, хто не хоче результату, шукає причин для відмови. Так і велика частина архієреїв РПЦ в Україні почала шукати пояснення, щоб не прийти на зустріч: мовляв, місце не підходить", – заявили в АП.