На Україні діє проект, метою якого є дослідження дикої природи навколо Чорнобиля. Вчені хочуть з'ясувати, які тварини оселилися на уражених територіях. На відміну від зони відчуження Чорнобильської АЕС людина виявилас більш згубною для тварин. Популяція диких тварин тут злетіла до шаленої кількості протягом останніх 30-ти років. Тепер тут все буквально кишить лосями, оленями і вовками.
Дослідники вважають, що саме відсутність людини стало причиною зростання популяції диких ссавців, а не радіація.
Британське видання цитує доповідь, опубліковану в журналі Current Biology. Дослідники використовували вертоліт і фіксували сліди на снігу. Таким чином вони хотіли відстежити дику природу в зоні відчуження.
Виявилося, що в покинутий район повернулися навіть рідкісні види тварин, на зразок Європейської рисі. Вони також зафіксували появу Європейського бурого ведмедя, якого не було видно в цьому районі майже століття.
У зоні також зафіксували велику популяцію вовків, дикого кабана, косуль і лисиць.
За словами професора Джима Сміта з університету Портсмунта, аварія не завдала серйозної шкоди навколишньому середовищу. "Випадок створив заповідник. Ми не говоримо, що радіація – це добре для тварин. Але люди та експлуатація ландшафту – ще гірше ", – говорить він.
Поширення диких тварин у зоні відчуження задокументовано. Так, в 2013 році, поліція і мисливці в Білорусі почали спеціальне полювання на вовків із зони відчуження, які здійснювали рейди у Гомеля.
У листопаді минулого року, дослідники облаштували 42 камери на українській стороні, щоб контролювати зростання популяції диких тварин.