Служба безпеки України в Одеській області викрила чиновників Міністерства оборони України, які привласнили бюджетні кошти, виділені на будівництво військових містечок.

Про це повідомляється на сайті СБУ. У спецслужбі уточнили, що підозрювані підписували акти про нібито виконані роботи, які за фактом виконані не були. Загальна сума збитку становить 11 мільйонів гривень.

“Махінацію організували чиновники Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління МО України за змовою з афілійованими комерційними структурами. В ході виконання підрядних будівельних робіт посадовці підписували акти виконаних робіт за фактично невиконані послуги з будівництва казарм поліпшеного планування. Незважаючи на це, вони перераховували бізнесменам бюджетні кошти , частину з яких привласнювали “, – сказано в повідомленні.

Співробітники СБУ спільно з представниками Госаудитслужби перевірили будівництво двох казарм в селищі Чорноморське Одеської області і виявили, що роботи не виконані на суму в 11 мільйонів гривень.

Також проведені обшуки в офісах комерційної структури, адміністративній будівлі Міноборони, за місцем будівництва казарм і адресами проживання п’ятьох фігурантів. Правоохоронці вилучили документи, які підтверджують махінацію з бюджетними коштами.

Організатору схеми, директору будівельної компанії і двом керівникам Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління повідомлено про підозри.

Їм інкримінують скоєння злочину по ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу.