Президент Росії Володимир Путін, як вже зазначалося, 4 листопада прилетить в окупований Крим і відвідає Севастополь. Там він візьме участь у засіданні-відеоконференції “вищої державної ради союзної країни”.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Фейсбук пояснив, що “союзною країною” називають нібито об’єднання Росії та Білорусі, а “вища державна рада союзної країни” – його головний орган. Він зазначив, що прибуття Путіна в тимчасово окупований Крим – це порушення міжнародного права та новий виклик для України.

Підкреслимо, що згідно з українським законодавством, іноземні громадяни мають отримати дозвіл на поїздку на окуповану територію у компетентних органів України, інакше це вважатиметься порушенням закону.

“Сьогодні Путін прилетить до окупованого РФ Криму, відвідає Севастополь, звідки візьме участь у засіданні “вищої державної ради союзної держави”, яке відбудеться у форматі відеоконференції”, пише Чубаров.

І одразу продовжує:

“Для тих, хто не стежить за російсько-білоруськими іграми в “кішки-мишки”, нагадаю, що “союзною державою” називається якась наддержавність РФ та Республіки Білорусь, а її найвищим органом є “вища державна рада союзної держави”, до складу якої входять глави держав, глави урядів, керівники палат парламентів Республіки Білорусь та Російської Федерації.

Прибуття Путіна до тимчасово окупованого РФ Криму та проведення ним з української території засідання у форматі відеоконференції “вищої державної ради Союзної держави” є цілеспрямованим грубим порушенням норм міжнародного права та черговим викликом Україні та всій міжнародній спільноті.

Участь посадовців органів державної влади Республіки Білорусь у якомусь, нехай і у форматі відеоконференції, засіданні “вищої державної ради союзної держави”, яке незаконно проводить Путін з тимчасово окупованою РФ українською територією, інтерпретуватиметься Кремлем як факт нібито визнання Республікою Білорусь “російського статусу” Криму”, – підкреслює глава Меджлісу.

І також констатує, що цинічні та агресивні випади Путіна, які порушують норми міжнародного права, як і жорстокі репресії та переслідування, насильницькі викрадення та вбивства, які здійснюють каральні органи російської окупаційної влади Криму щодо корінного кримськотатарського народу, є наслідками нерішучості міжнародних організацій включно з ООН, ОБСЄ, Радою Європи, а також урядів та парламентів провідних держав світу у виконанні ними раніше ухвалених рішень про негайне звільнення РФ окупованих територій України.

“Багато сучасних політиків не можуть не усвідомлювати, що політика умиротворення Путіна, яку вони проводять, лише заохочує агресивні дії Кремля. Звісно ж, що страшні уроки соціальних катастроф ХХ століття, викликаних злочинами двох тоталітарних режимів – комуністичного СРСР та нацистської Німеччини, внаслідок яких було вбили понад 100 мільйонів людей, не стали уроком для багатьох сучасних політиків. Але уроки ніколи не пізно вчити. Почніть з першого завдання, перестаньте зустрічатися з убивцею та бандитом. Поки він не вдерся у ваш будинок і не розорив вашу країну”, – підкреслив Чубаров.

На днях Володимир Зеленський намагався звернути увагу на агресію Росії крізь призму “екології”, перебуваючи на кліматичній конференції ООН у Глазго. Він заявив, що окупація Росією Криму та частини Донбасу перетворила ці території на екологічні бомби.

За словами глави , це є загальна загроза для всього світу.

«Ви знаєте, 1994 року Україна отримала гарантії безпеки, які, на жаль, не були виконані, а планета отримала дві екобомби у центрі Європи – окуповані Крим та частина нашого українського Донбасу. Півострів Крим з унікальною флорою та фауною став військово-морською базою Російської Федерації. А на частині Донбасу – затоплення шахт, деградація ґрунтів та нестача питної води. І все це зараз, це загальна загроза для всього світу», – заявив Зеленський.