У п’ятницю, 30 жовтня, під будівлею Конституційного суду України відбувається акція протесту проти рішення про скасування відповідальності за незаконне збагачення.

Акцію під назвою “Відправимо суддів-зрадників КСУ до Ростова” організували такі організації як “Центр протидії корупції”, “Рух опору капітуляції”, Transparency International Ukraine, Автомайдан та інші.

За даними “Сегодня”, будівлю КСУ оточили спецтехніка і близько 650 силовиків.

Також до будівлі суду під’їхали пожежні машини та швидка допомога.

Згодо стало відомо, що протестуючі закидали Конституційний суд презервативами, фаєрами і димовими шашками. Про це повідомляють журналісти телеграм каналу PavlovskyNews

“З будівлі суду вибіг чоловік з вогнегасником і почав гасити задимлення.

Також активісти нанесли рожеву напис на асфальті “КСУкі”.

UPD: мітингувальники вирушили під Офіс президента.”

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав неконституційним кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Відповідно, судді скасували кримінальну відповідальність за недостовірне декларування майна і обмежили повноваження НАЗК.

Рішення КСУ заблокувало доступ НАЗК до державних реєстрів, необхідний для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади в органи влади. Без неї неможливо призначення переможців місцевих виборів.

Офіс президента опублікував заяву, в якій пообіцяв: антикорупційні інструменти в законодавстві України “будуть збережені або в крайньому разі відновлені”.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський провів термінове закрите засідання РНБО. За підсумками зустрічі глава держави доручив правоохоронцям розслідувати причини рішення КСУ, а також запевнив, що система електронних декларацій буде працювати.