Канцлер Німеччини Олаф Шольц ганьбиться на світовій та домашній політичних аренах через повільність у постачанні військової допомоги Україні. На цей факт звернула увагу редакція Wall Street Journal.
Гепард — найшвидша тварина у світі, здатна розвивати швидкість до 112 км/год. Якби німецькі зенітні самохідні установки Gepard рухалися в такому темпі, вони подолали б 1700-кілометрову поїздку в Україну приблизно за 16 годин. Натомість знадобилося три місяці, щоб перші три “Гепарди” прибули до України, після того, як у квітні Берлін заявив, що відправить їх.
Резніков пояснив, що це зенітно-ракетні комплекси, які дуже потрібні українській армії. Раніше союзники України передали десятки тисяч патронів до Gepard і найближчим часом на Київ чекає 15 таких ЗРК 3 вже заїхали в Україну, і вони знаходяться в українських захисників. Варто зазначити, що тиждень тому Німеччина надала список озброєння, яке готова поставити Україні і якраз у цьому списку значилося 30 ЗРК Gepard. Головна причина, через яку і виникла затримка з постачанням, – це проблеми зі снарядами. Німеччина не могла довго визначитися із постачальником боєприпасів до цього озброєння. У самій Німеччині було лише трохи менше 60 тисяч 35-мм снарядів, але після співпраці Німеччини та Норвегії вдалося знайти виробника, який може оперативно поставити додаткові боєприпаси. Виробник систем провів навчання українських військових. Тепер ЗРК Gepard зможе показати себе на полі бою.
У редакції вважають, що стратегія Шольца ганебна для світової та домашньої політичної арени. Навіть заява про військову допомогу Україні прозвучала лише за два місяці після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Стратегія канцлера полягала у затягуванні постачання важкого озброєння Україні, мабуть, сподіваючись врегулювати війну переговорами.
Зазначається, що Берлін намагався виправдати свої дії тим, що ЗСУ не володіють їхньою технікою або що в них недостатньо зброї. Однак це не зупиняло вразливіші Польщу та країни Балтії постачати Україні важку зброю.
Як пишуть журналісти, гарною новиною є те, що Олафа Шольца дедалі більше ізолюють у власній адміністрації, коли йдеться про озброєння України. Лідер партії зелених (входять до коаліції) вже кілька місяців вимагає прискореного постачання озброєння.
Членкиня коаліції від партії Вільна демократична партія Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн закликала Шольца відмовитися від складного “кругового обміну”. З його допомогою Німеччина має постачати нову зброю до країн, які постачають радянське озброєння до ЗСУ.
Західний світ робить замало у питанні надання військової допомоги Україні для протидії російському агресору. Збір коштів у Польщі на купівлю БПЛА Bayraktar для України був покликаний показати: військова підтримка Заходу є недостатньою, заявив ініціатор акції, відомий польський журналіст, соціолог, головний редактор видання “Політична критика” Славомір Сєраковський в інтерв’ю Укрінформу.
“Я вважаю, що Україна отримує менше зброї, ніж повинна, особливо від Західної Європи. Я не розумію цієї надмірної поваги до росії, тим більше що українці довели: росію можна перемогти. Україна бореться не лише за свою безпеку, але й безпеку всієї Європи”, – зазначив активіст.
Він додав, що значна частина європейського континенту неодноразово була жертвою росії.
Сєраковський зауважив, що як член Німецького товариства зовнішньої політики (DGAP) – одного з найбільших аналітичних центрів цієї країни, він написав багато критичних статей у ФРН стосовно того, як німецький уряд зволікає з допомогою для України.
“Збором коштів на Bayraktar я хотів дати приклад: якщо уряди Західної Європи не мобілізуються сильніше для допомоги Україні, то мобілізуємося ми як громадянське суспільство”, – підкреслив журналіст.