Заборона Сполучених Штатів на в’їзд до цієї країни українського бізнесмена Ігоря Коломойського є лише першим кроком, який перебував у компетенції зовнішньополітичного відомства, Держдепартаменту.
Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив тимчасовий повірений у справах США, заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джордж Кент.
«Є інші можливості – я про Міністерство фінансів. Тобто це не кінець цієї історії. І питання також є у Федерального бюро розслідувань та нашого Міністерства юстиції. Минулого року стало відомо, що є справа проти Коломойського. І побачимо, чим це закінчиться.
Але ми знаємо, що це проблематично. Якщо було не все за законом у нас – це наша справа, а якщо він це ж зробив тут, в Україні – це ваша справа», – наголосив американський дипломат.
Він нагадав, що український експрем’єр Павло Лазаренко «сидів у нас 10 років», а бізнесмен Дмитро Фірташ зараз перебуває в Австрії під загрозою екстрадиції до США.
Міністерство юстиції США наприкінці 2020 року оприлюднило повідомлення щодо нової справи проти українського олігарха Ігоря Коломойського, про яку раніше повідомляло агентство Reuters.
Ідеться про вже третій цивільний позов проти Коломойського і його партнера Геннадія Боголюбова, який Мін’юст США подав до суду щодо конфіскації належних їм об’єктів нерухомості. У США їх підозрюють у тому, що ці об’єкти були придбані за кошти, незаконно виведені з українського «Приватбанку», співвласниками якого в той час були обидва обвинувачені.
Зокрема, нинішню справу щодо нерухомості в Клівленді в штаті Огайо розслідує Клівлендський відділ Федерального бюро розслідувань США за підтримки міжнародного антикорупційного підрозділу ФБР, управління кримінальних розслідувань податкової служби США та митної і прикордонної служб США.
Значну допомогу в розслідуванні надало управління міжнародних відносин Міністерства юстиції.
«Ініціативу щодо відшкодування активів, захоплених клептократією, очолює група спеціалізованих прокурорів підрозділу відмивання грошей та вилучення майна кримінального відділу у партнерстві з федеральними правоохоронними органами, а часто і з офісами прокурорів США, з метою конфіскації корупційних доходів іноземних посадовців, і, де доцільно, використовування цих віднайдених активів на користь людям, яким заподіяно шкоду через ці корупційні діяння та зловживання службовим становищем», – повідомили в Мін’юсті США.