Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати продовжать зміцнювати енергетичну безпеку України, в тому числі за рахунок зниження ризиків, пов’язаних з “Північним потоком-2”.

Про це йдеться у заяві Держдепу.

Держсекретар Ентоні Блінкен зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським в Глазго на полях кліматичного саміту COP26. Як зазначається, він підтвердив непохитну підтримку Сполученими Штатами суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України .

“Він привітав кроки України щодо подолання корупції та підкреслив, що разом із союзниками та партнерами Сполучені Штати продовжуватимуть зміцнювати енергетичну безпеку України, у тому числі шляхом зменшення ризиків, пов’язаних із газопроводом “Північний потік-2″” – йдеться у заяві.

Також у Глазгло президент встиг на полях кліматичного саміту у Глазго зустрітися з президентом США Джо Байденом. Про це він повідомив у своєму Twitter.

“Під час розмови з президентом США у Глазго обговорили безпекову ситуацію на Донбасі. США продовжать підтримувати територіальну цілісність і реформи в Україні”, – написав Зеленський.

Деталей розмови Офіс президента України й американська сторона поки не розголошують.

До речі, президент Байден розкритикував голову КНР Сі Цзіньпіна і президента Росії Володимира Путіна за те, що вони не приїхали на конференцію ООН з клімату (СОР26) у Глазго, засумнівавшись у їхній прихильності до боротьби зі зміною клімату.

“Як можна так чинити і претендувати на роль лідера?” – заявив Байден, говорячи про Китай.

Таку саму помилку робить, за словами американського президента, і Володимир Путін.

“У нього тундра горить. У буквальному сенсі горить тундра. У нього серйозні проблеми з кліматом, а він мовчить про бажання щось робити”, – заявив Байден.

Також Зеленський у Twitter повідомив, що обговорив ситуацію на Донбасі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Український президент зазначив, що для Києва важлива підтримка Північноатлантичного альянсу “в контексті тих викликів, які постали перед нашою країною”, і прикріпив фотографію зустрічі зі Столтенбергом, на якому також були присутні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

“Важлива мета участі нашого Президента в цьому саміті. Це та ситуація, коли є можливість зустрітися в одному місці з нашими міжнародними партнерами та обговорити з ними актуальні для нас питання”, – пише політолог Володимир Фесенко.

“А зараз це і енергетична криза, яка вдарила по Європі, та й по всьому світу, і створила найгостріші виклики, зокрема для нашої країни. Це чергове загострення ситуації на Донбасі, і криза у переговорному процесі щодо врегулювання військово-політичного конфлікту у цьому регіоні та у відносинах між Росією та Україною. З метою обговорення цих проблем Президент Зеленський вже провів зустрічі з Президентом США Дж.Байденом та держсекретарем США Е.Блінкеном, Канцлером ФРН А.Меркель, Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, Прем’єр-міністром Канади Дж.Трюдо, Прем’єр-міністром Великобританії Б.Джонсоном . Також відбулися зустрічі з низкою інших закордонних лідерів.
Можливість для такої кількості зустрічей на найвищому рівні буває, мабуть, лише на Генеральній асамблеї ООН, а також головних міжнародних форумах, які збирають світових лідерів. Саміт у Глазго став саме таким форумом. І гріх було не скористатися такою нагодою”, – пише Фесенко.

Також Фесенко підкреслив, що “не дивно, що в Глазго зібралася більшість найвпливовіших світових лідерів. Навіть на тлі нещодавнього саміту Великої двадцятки головна міжнародна подія осені (а, можливо, і всього року) – глобальний кліматичний саміт у Глазго”.