Двом співробітникам Служби безпеки України повідомили про підозру за фактом розголошення державної таємниці за грошову винагороду.

 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

За даними слідства, підозрювані, маючи допуск та доступ до державної таємниці, з метою особистого збагачення, на замовлення третіх осіб за грошову винагороду передавати останнім відомості СБУ щодо об’єктів оперативної зацікавленості оперативних підрозділів, в тому числі інформацію про наявність контррозвідувальних та оперативно-розшукових справ.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, за оперативного супроводу Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України.

Прокуратура Київської області повідомила їм про підозру за розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особами, яким ці відомості стали відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, вчинене групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 328 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Нагадаємо, що 9 вересня Шевченківський райсуд зобов‘язав Службу безпеки відкрити провадження щодо очільника Офісу президента Андрія Єрмака.