Зеленський доручив Кабміну вдосконалити процедуру отримання іноземними ІТ-фахівцями дозволу на імміграцію в Україну.
Президент України Володимир Зеленський поставив уряду завдання розробити та винести на розгляд Верховної Ради законопроєкти, спрямовані на розвиток ІТ-індустрії в Україні. Як повідомляється на сайті Офісу президента, відповідний указ №371/2020 Зеленський підписав 3 вересня 2020 року.
Президент просить Кабмін залучити представників держорганів, бізнес-асоціацій, а також незалежних експертів та спільно розробити законопроєкт, що господарської діяльності у сфері IT. На це Кабмін має 3 місяці.
У майбутньому законопроєкті мають врахувати особливості оподаткування зарплат ІТ-фахівців. Також Зеленський хоче, щоб була удосконалена процедура отримання дозволу на імміграцію для ІТ-фахівців.
Зокрема, на законодавчому рівні мають бути визначені тимчасові особливості оподаткування заробітних плат ІТ-фахівців, які перебувають у трудових відносинах з ІТ-компаніями, для встановлення ефективного рівня податкового навантаження та сприяння детінізації сфери оплати праці й підвищення конкурентоспроможності вітчизняних ІТ-компаній на зовнішньому ринку.
Також президент наполягає на вдосконаленні порядку здійснення процесуальних дій під час кримінального провадження з метою унеможливлення необґрунтованого втручання у діяльність ІТ-компаній.
Крім того, згідно з указом глави держави, уряд має забезпечити вдосконалення процедур отримання ІТ-фахівцями, які є іноземцями або особами без громадянства та іммігрують в Україну, дозволу на імміграцію та одержання роботодавцем (ІТ-компанією) дозволу на працю іноземців та осіб без громадянства.
Кабінет Міністрів також має сприяти розвитку освіти в галузі інформаційних технологій та інтеграції найкращих світових практик у систему підготовки ІТ-фахівців для підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.
Відповідно до документа, має бути забезпечене вдосконалення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних шляхом залучення закладів освіти, що здійснюють підготовку фахівців у ІТ-сфері. Указ набуває чинності з дня його опублікування.
Експерти ІТ-галузі вважають, на українському ринку справді відбувається брак висококваліфікованих кадрів (зокрема рівня Senior). Тож залучення іноземних фахівців дійсно має сенс.
Нагадаємо, уряд України забезпечив можливість іммігрувати до країни 5000 висококваліфікованих ІТ-спеціалістів з Республіки Білорусь. Про це у Facebook написав віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
“За підтримки Уряду ми також забезпечили можливість іммігрувати до України 5000 висококваліфікованих ІТ-спеціалістів. Вони можуть отримати посвідку на постійне проживання та роботу в Україні впродовж 10 років”, – повідомив Федоров.
З його слів, імміграція в рамках квот дозволяє іноземним ІТ-спеціалістам працевлаштуватися на тих самих умовах, що й громадяни України.