Загальна слабкість, сильний кашель, хворе горло і жодної температури – осіння недуга відправляє тисячі українців на лікарняні. За словами медиків, хвороба не страшна, але лікуватись треба оперативно. 

До того ж вірус цієї осені буде не останнім. 

Хворі скаржаться на біль у м'язах, шиї. "Я не міг зрозуміти, чому вона болить. Я не міг її застудити, м'язи розтягнути. Потім почали руки, ноги боліти. Я вже розумію, що щось не так, тому потрібно йти додому", – розповів киянин Олексій. Вдома він випив гарячого чаю з медом та лимоном, прийняв противірусні препарати і ліг відпочивати. Проте зранку самопочуття лише погіршилось. "Температури не було. Кашель подібний на ознаки пневмонії. Дихаю і розумію, як бронхи хриплять. Потім саме відчуття втоми, ніби я не виспався, хоча спав набагато більше, ніж зазвичай", – додав він. Біля столичних амбулаторій можна зустріти інших застуджених. Вони скаржаться також на невідомий вірус. 

Симптоми і перебіг хвороби у всіх різні. Тому що людей виводить із ладу не одна хвороба, а одразу декілька сезонних вірусів. Звинувачувати погодні підступи немає підстав, адже все через сприятливу людську носоглотку. Захиститися можна. Зокрема, рекомендовано вживати засоби, які можуть захистити носоглотку, а саме спреї, промивання перед сном або противірусні ліки. Найкращі ліки від будь-якої застуди – профілактика. 

Декілька порад, що захистять від осінніх вірусів: Вітамінізація. Вітаміни C та D – найголовніші у профілактиці застуди; споживання курячого супу з часником; загартовування. Контрастний душ може знизити ризик застуди на 30%; тримайте ноги в теплі, адже саме їхнє переохолодження часто стає причиною захворювання; частіше мийте руки і не торкайтесь ними обличчя. Саме на руках накопичується найбільше хвороботворних мікробів; регулярно провітрюйте приміщення. Більше свіжого повітря – менше мікробів.