Іран офіційно заявив, що український літак МАУ у Тегерані 8 січня був збитий випадково.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву іранської влади, поширене місцевим телебаченням. Глава МЗС Ірану Джавад Заріф у своєму Twitter підтвердив, що причиною аварії українського лайнера стала “людська помилка”.

Головні меседжі Ірану:

Літак був збитий у результаті “ненавмисної людської помилки”.

Лайнер пролітав поруч із військовими об’єктами і його випадково прийняли за ворожий літак.

Буде проведена “фундаментальна” реформа у збройних силах, щоб запобігти повторенню трагедій.

Збройні сили Ірану приносять співчуття сім’ям загиблих. Вони заявили, що

під час польоту лайнер знаходився у “безпосередній близькості від одного з важливих військових об’єктів – Корпусу вартових ісламської революції (елітні частини ЗС Ірану), і за формою і висотою польоту нагадував ворожий об’єкт”.

“Згідно з попередніми висновками внутрішнього розслідування збройних сил, людська помилка в період кризи, спровокованої авантюризмом США, привела до катастрофи”, – підкреслив він.

Іранська сторона стверджує, що трагедія в небі над Тегераном сталася на тлі підвищеної бойової готовності у світлі погроз ракетних ударів з боку США і збільшеної інтенсивності польотів американської військової авіації поблизу кордонів Ірану.

“Ми глибоко шкодуємо, приносимо вибачення і співчуття нашому народові, сім’ям всіх жертв і іншим постраждалим країнам”, – резюмував глава МЗС Ірану.

Пізніше президент країни Хасан Роухані заявив, що шкодує про трагедію з літаком МАУ і приносить глибокі співчуття у зв’язку з катастрофою.

“Внутрішнє розслідування Збройних сил дійшло до висновку, що, на жаль, ракети, випущені через людську помилку, призвели до жахливої катастрофи українського літака і загибелі 176 невинних людей. Ми продовжуємо виявляти і розслідувати цю велику трагедію і непрощенну помилку”, – сказав він.