Фракція “Слуга народу” спільно з з депутатською групою “Довіра” 5 жовтня ініціювали термінове проведення Погоджувальної ради. Причиною стала відсутність порядку денного для роботи пленарного засідання парламенту.
Про це у своєму телеграм-каналі повідомив Олександр Качура.
Крім того, на ім’я голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та його заступників надійшла спільна заява від нардепів. Її підписали Давид Арахамія та Олег Кулініч. Відповідний документ опублікував “слуга” Олександр Качура.
У спільній заяві “Слуги народу” та “Довіри” йдеться про те, що скликати Погоджувальну раду можна і без спікера парламенту, тобто Дмитра Разумкова.
Народні обранці пояснюють, що Погоджувальну раду може скликати перший заступник голови Верховної ради або заступник у разі відсутності спікера. Також підставою для скликання засідання є ініціатива двох чи більше фракцій або депутатських груп. Тобто “Слуга народу” та “Довіра” можуть погодити порядок денний для роботи парламенту без Дмитра Разумкова.
Крім того, на Погоджувальній раді парламентарі пропонують розглянути попередньо розісланий її членам проєкт порядку денного на пленарні засідання з 5 по 8 жовтня 2021 року.
При цьому народна депутатка з фракції партії “Слуга народу” Євгенія Кравчук у коментарі Суспільному зауважила, що повноваження скликати Погоджувальну раду нині має лише голова Верховної ради Дмитро Разумков.
“Є ініціатива переглянути порядок денний, але все одно Погоджувальну раду має скликати Разумков, бо він відсторонений від пленарних засідань, але він продовжує виконувати інші функції. Відповідно, тільки він може скликати Погоджувальну раду”, – розповіла вона.
Нардепка пояснила, що Погоджувальна рада скликається не під час пленарних засідань та працює за межами сесійної зали.
“Він (Дмитро Разумков – ред.) відсторонений від головування на пленарних засіданнях. А інші функції, тобто, скликати Погоджувальну раду, може тільки голова парламенту, яким він зараз і є, до голосування у четвер (7 жовтня – ред.)”, – підсумувала Кравчук.
Варто додати, що джерело з числа “слуг”, наближене до Разумкова, повідомило УП, що поспішати тут не можна.
“У регламенті не передбачені часові рамки, коли має скликатися ця погоджувальна рада. Тим паче, треба зрозуміти предмет для обговорення. Якщо це зміни до порядку денного, то треба знову зібрати пропозиції від усіх комітетів, як це передбачено, за три дні до погоджувальної ради. І тоді можна зібратися і обговорити”, – повідомило джерело видання.
Нагадаємо, сьогодні Верховна рада відсторонила Дмитра Разумкова від ведення засідань на два дні. Розгляд відставки спікера парламентарі призначили на 7 жовтня.
На брифінгу спікер ВР повідомив, що засідання 7 жовтня, на якому розглядатимуть його відставку, вестиме або перший заступник Руслан Стефанчук, або нардеп від “Слуги народу” Данило Гетманцев, оскільки він не підписувався під поданням на звільнення спікера.
Разумков також додав, що не чіплятиметься за посаду.
“Якщо хтось хоче сказати, що ми тримаємось за посаду, чи я тримаюсь за посаду — ні. Я навіть не буду заважати, ти або йдеш по закону, або ти йдеш, як тобі подобається. Для мене парламент інституція яку не можна паплюжити, я не буду політичні чвари перетворювати в багнюку якою хочуть забризкати парламент. Хочуть йти за законом, хай йдуть. Сьогодні мені колеги говорили, в тебе потім буде можливість звертатись до суду, я не буду звертатись до суду, якщо я б хотів усидіти на цій посаді, повірте мені я знаю як це зробити”, — наголосив спікер.