Колишній президент Грузії, голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України Михайло Саакашвілі заявив, що рішенням призначити його на цю посаду президент України Володимир Зеленський продемонстрував свою здатність проводити реформи.

Таку думку він висловив 16 травня у Facebook.

“Призначивши мене, Зеленський продемонстрував ключову рису всіх успішних реформаторів – готовність робити сміливі кроки, навіть якщо це викличе злість і невдоволення установи. Моя кандидатура викликала гнів у багатьох, хто користується статусом кво, включаючи членів власної партії президента. Тим не менше він настояв на своєму”, – сказав Саакашвілі.

За його словами, “у такі відчайдушні часи люди хочуть реальних змін”.

“Зеленський це розуміє. Найближчі місяці – це тест на його лідерство, як і на моє власне”, – вважає Саакашвілі.

Він зазначив, що в Україні у нього немає таких повноважень, як у Грузії під час президентства, “але стабільна реформа в будь-якій країні – це командне зусилля, а не вистава особистих заслуг”.

“Я б не прийняв цю пропозицію, якби не був упевнений, що Зеленський вирішуватиме це завдання. На тлі пандемії COVID-19 Україна перебуває на межі економічної кризи приголомшливих масштабів. Очікується, що ВВП скоротиться щонайменше на сім відсотків цього року. Безробіття стрімко зросло, і 45 мільйонів людей зіштовхнулися з непевним майбутнім, коли триває гібридна війна з Росією. Але завдяки досвіду як президент Грузії знаю одне – кризові моменти можуть мати несподівані можливості”, – пояснив Саакашвілі.

Нагадаємо, у 2004–2013 роках Саакашвілі був президентом Грузії. Після закінчення другої каденції у 2013 році він покинув країну, зараз проживає в Україні, у нього є українське громадянство.

7 травня 2020 року Зеленський Саакашвілі призначив головою Виконавчого комітету реформ та членом Національної ради реформ.

8 травня Саакашвілі заявив, що на своїй посаді він має намір зайнятися насамперед дерегуляцією.