Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов закликав українців тестуватися на коронавірус при наявності симптомів ГРВІ. В Україні можуть проводити 70-75 тис. ПЛР-тестів на коронавірус на добу, але ця кількість зараз значно менша, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Про це на брифінгу 5 січня заявив глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов, пише Обозреватель.
За його словами, на сьогодні тільки лабораторії, які підпорядковуються Міністерству охорони здоров’я, мають можливості і потужності робити не менше 55 тисяч тестів на добу лише методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції).
Також є і приватні лабораторії, яким держава компенсує кошти за тестування, а ще окремі такі заклади в лікарнях. Все це дозволяє робити щодня приблизно 70-75 тисяч ПЛР-тестів на COVID-19. Крім цього, діагностика проводиться і швидкими тестами на антиген, які дають результат за 15 хвилин.
“Разом з тим ця кількість зменшується. Це при тому, що у нас є всі можливості, досить всіх тест-систем і держава платить за це тестування”, – підкреслив Степанов.
Міністр закликав українців в разі будь-яких симптомів не тільки коронавірусу, але і гострого респіраторного захворювання, звертатися до своїх сімейних лікарів, щоб ті відправляли їх на тестування. Діагностику, додав він, швидкими тестами роблять і тим, хто просто знаходився в контакті з підтвердженим хворим COVID-19.
“Якщо вам з якоїсь причини відмовляють – звертайтеся на гарячу лінію” Міністерства охорони здоров’я з питань коронавірусу 0800 60 20 19. Сімейні лікарі, будь ласка, проведіть тестування. Адже якщо ми встановлюємо діагноз відразу, то набагато краще прогнози щодо здоров’я і життя пацієнта “, – закликав Степанов.
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на брифінгу 5 січня розповів, які товари можна буде продавати під час посиленого карантину з 8-го по 24 січня.
Інформацію про повну заборону на продаж непродовольчих товарів міністр назвав недостовірною.
“Якими товарами буде дозволено торгувати з 8-го по 24 січня? Це торгівля виключно товарами, які відносяться до продуктів харчування на торгових площах, не менше 60% яких призначені для торгівлі продуктами харчування; лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням та засобами захисту рослин. Торговельна діяльність іншими групами товарів може проводитися тільки з адресною доставкою. Були питання з приводу побутової хімії. Думаю, сьогодні на засіданні уряду зробимо уточнення, щоб у всіх було розуміння “, – сказав Степанов.