Спільне голосування фракцій "Батьківщина" та "Опоблок" у Херсоні за одіозного голову облради Мангера освятило новий союз між Тимошенко і Льовочкіним, передає Корупція Інфо
Інформація ЗМІ про союз між лідеркою "Батьківщини" Юлією Тимошенко та одіозним нардепом від "Опоблоку" набуває все більш чіткі обриси. Так, сьогоднішнє рішення Херсонської облради, де "Батьківщина" разом з "Опозиційним блоком" обрали нового голову стало несподіванкою навіть для завзятих скептиків Юлії Володимирівни. "За" члена ВО "Батьківщина" Владислава Мангера проголосували 33 з 34 депутатів облради. При цьому кандидатуру Мангера підтримала фракція "Опозиційного блоку", тоді як фракції партій БПП і "Наш край" за це рішення не голосували.
Зрозуміло, що голосування за кандидатуру Мангера – це остаточне освячення союзу між "Батьківщиною" та "Опоблоком" (читай, екс-регіоналами), пов'язане зі взяттям влади в Херсонській області. Тут варто зазначити, що нинішній "тимошенківець" Мангер ще під час Майдану був помічником нардепа-регіонала та колишнього мера Херсона Володимира Сальдо, який активно підтримував Антимайдан, а зараз знаходиться в Домініканській республіці, де чекає рішення про свою депортацію. У 2013 році Мангер, який був (і залишається) головою Федерації боксу Херсонської області всіляко возвеличував свого патрона. "Коли мером Херсона був Володимир Сальдо, ми всі турніри проводили під його надійним патронатом. Але і зараз, будучи народним депутатом, він не залишив нас без підтримки. Я говорю про це відкрито, на кожному кроці і буду говорити", – говорив новоспечений голова Херсонської облради.
До цього Мангер був помічником ще одного одіозного "регіонала" Олексія Журавка, який нині усіляко підтримує "ДНР"-"ЛНР" і навіть пише відеозвернення до українців з відомим закликом Януковича – "опомнітєсь".
Втім, це не єдиний регіон, де люди Тимошенко разом з представниками режиму Януковича готові йти на союз заради отримання влади та максимального розкачування ситуації. У Миколаївській області теж ситуація знаходиться на межі створення "ширки". Нинішня голова облради Вікторія Москаленко теж готується «на вихід». Поки що "Опоблок" і "Батьківщина" остаточно не об’єдналися, але сьогоднішнє засідання облради синхронно проігнорували. Втім, у Блоку Петра Порошенка більшості в облраді вже нема. До того ж розхитують ситуацію і деякі представники БПП з Верховної Ради. Мова йде про Андрія Вадатурського та Давида Макар’яна, які публічно заявляють про необхідність відставки голови облради Москаленко. Поки що "Батьківщина" та "Опоблок" ніби ще не сформували більшість, але це, за словами місцевих експертів, питання мало не найближчих днів.
До того ж 29 вересня у Полтавській облраді готуються розглянути питання про недовіру голові ОДА Валерію Головку. Ініціатором даного рішення виступила фракція "Батьківщина". Ходять чутки, що союзником Тимошенко в даній історії з розхитування ситуації в регіоні виступить саме "Опозиційний блок". Якщо додати до цього недавню історію з висуненням Київською обласною радою "народного" губернатора з "Батьківщини" Костянтина Бондарєва, а також невдалу ескападу в Житомирщині, яка провалилася через добровільне звільнення представниці "Батьківщини" Анжеліки Лабунської з посади голови Житомирської облради, то мова йде про повномасштабну кампанію Юлії Тимошенко з дестабілізації ситуації в регіонах.
Відголоски союзу ЮВТ+СВЛ лунають і на загальнодержавному рівні. Чого тільки вартує заява народного депутата "Батьківщини" Олександри Кужель на захист екс-губернатора Одещини за часів Януковича, нардепа від "Опоблоку", близького до Льовочкіна Миколи Скорика. "Я знаю Скорика дуже давно. Працювала з ним в кримському парламенті, коли він був міністром фінансів… Мені важко уявити його людиною, яка організовує заворушення", – сказала Кужель на одному з телеканалів.
Власне, подібна позиція Тимошенко викликає дежавю з подіями 2008-2009 року. З тою лише різницею, що тоді з головою БЮТ переговори про "ширку" вів Андрій Клюєв та Борис Колесніков, а тепер цим займається Сергій Льовочкін.
До чого це може призвести? Дуже ймовірно, що все йде до усеохватної війни між Банковою та новою "ширкою", яка зосередиться у регіонах, і в яку підтягнуться інші політичні гравці, як-то "Свобода" в західних регіонах України та "радикали" у Чернігівській та Ровенській областях.