За словами Тетяни Матяш, у справі проти її підзахисного багато нестиковок.

Служба безпеки України вилучила у заступника голови МінТОТ Юрія Гримчака 480 тисяч “календариків”, тобто несправжніх грошей, заявила адвокатка Гримчака Тетяна Матяш в ефірі телеканалу “112 Україна”. Захисниця також розповіла про дивні, на її погляд, подробиці про справу Гримчака.

За словами Матяш, разом з Гримчаком затримали не його помічника, а “просто громадянина”, пенсіонера з інвалідністю другої групи. У той же час дружина Гримчака стверджує, що Ігор Овдієнко є її братом.

Також адвокатка зачитала протокол затримання, в якому йдеться про те, що справу проти Гримчака відкрили 4 лютого 2014 року. При цьому в справі об’єднали факти нападу на Тетяну Чорновол у грудні 2013 року і факт вчинення чиновниками МінТОТ “умисних дій, спрямованих на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах”.

При цьому Матяш стверджує, що не знає, яке відношення має Гримчак до побиття Чорновол і чому ці два факти об’єднали в одне кримінальне провадження. Вона також нагадала, що МинВОТ створили в 2016 році, а кримінальне провадження за фактом вчинення правопорушення його посадовими особами відкрили в 2014 році. У той же час, адвокат каже, що судове рішення про обшук у Гримчака прокурор отримав чомусь в Чернігові.

Також Матяш каже, що слідчі не зафіксували факт передачі грошей заступник МінТОТ.

“Немає. Грошових коштів там було… Ну, у нього вилучили його власні кошти і там ще якісь кошти. Але ті півмільйона, про які вони (правоохоронці – ред.) розповідають, – ні, не було. Там півмільйона – це були календарики (несправжні гроші, – ред.)”, – заявила Матяш.

За її словами, в цьому кримінальному провадженні не фігурує ст. 368 (Одержання хабара) Кримінального кодексу України, але є стаття про шахрайство.