Константинополь надасть автокефалію українській православній церкві після того, як патріарх проінформує про своє рішення всі помісні церкви. Таку думку в інтерв'ю Lb.ua висловив патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

"Було створено спеціальну комісію із трьох митрополитів Константинопольського патріархату, які й об'їжджають усі помісні церкви. Важливо розуміти: вони не просять згоди на надання томосу, а просто інформують про відповідний намір Константинополя", – розповів він.

Філарет зазначив, що вселенський патріарх може надати томос самостійно, без попередньої згоди інших православних церков.

"Оскільки делегація ще не об'їхала всі помісні церкви, то оголошення рішення щодо томосу трохи затягується. Згідно з процедурою, за результатами об'їзду делегація має підготувати відповідний звіт, який розглядатиметься на засіданні Синоду. І вже за фактом прийматиметься рішення. Згідно з інформацією, яка є зараз у нас, томос буде надано вже цього року. Коли саме – за місяць чи восени – конкретики немає, але точно цього року", – підкреслив він.

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

У червні 2016 року Верховна Рада звернулася до вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати указ про автокефалію православній церкві в Україні.

17 квітня 2018 року Порошенко на нараді з керівництвом парламентських фракцій розповів, що 9 квітня у Стамбулі провів багатогодинну зустріч із Варфоломієм і членами Синоду.

"Я можу вам оголосити приємну новину, що на сьогодні Україна як ніколи близька до появи власної автокефальної помісної церкви", – підкреслив глава держави, додавши, що не може поки розкривати подробиці переговорів.

Після цього УПЦ КП і УАПЦ закликали УПЦ МП підтримати зусилля зі створення єдиної української церкви.

Заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП Микола Данилевич у відповідь заявив, що ініціатива завершиться "великим пшиком".