Публікація звіту та визначення остаточної суми докапіталізації націоналізованого "ПриватБанку" відбудуться до 1 липня, – передає Корупція Інфо

Популярне: Готові продати власне АВТО? Нові податки на автомобілі доводять до істерики! Ви вже чули що придумали в Кабміні?

 


Про це в інтерв'ю Finbalance повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

За її словами, норми законодавства передбачають публікацію річної звітності банків до кінця квітня поточного року, однак у випадку з "ПриватБанком" зроблено виняток, оскільки аудитор почав перевірку банку тільки в лютому. З цієї причини Нацбанк дав дозвіл на продовження терміну надання звітності.

"І банк, і аудитор зверталися з тим, щоб продовжити термін. Далі – і це звичайна практика – коли звіт готовий, його обговорює менеджмент і наглядова рада, ще вносяться корективи", – сказала Рожкова.

Вона також повідомила, що публікація звіту та визначення остаточної суми докапіталізації відбудуться одночасно. За словами Рожкової, адекватність регулятивного капіталу найбільших банків на кінець року повинна бути не менше 7% і не менше 10% – на кінець 2018 року. Тому НБУ обговорює з Міністерством фінансів можливість продовження термінів виходу на показник 10%.

При цьому, чиновниця не спростувала і не підтвердила інформацію про те, що "ПриватБанку" необхідно ще 38,5 млрд гривень для того, щоб вивести свій капітал на необхідний Нацбанком рівень. Вона зазначила, що зможе офіційно озвучити суму докапіталізації тільки після публікації річного звіту банку та відповідного рішення уряду.

Як повідомлялося, Ігор Коломойський звернувся до Печерського районного суду столиці з проханням розірвати договір поруки з Нацбанком за боргами "ПриватБанку".
Після націоналізації "ПриватБанку" держава вклала у фінустанову суму, еквівалентну 5% ВВП.
За даними аудиту, про який повідомив Bloomberg, 99,4% корпоративного кредитного портфеля "ПриватБанку" на кінець 2016 року складали позики, видані пов'язаним з колишніми акціонерами компаніями.
Все по темі ПриватБанкНБУбанки