Законодавча неврегульованість питання торгових стосунків з окупованими територіями та Росією створює можливості для отримання прибутків олігархами.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Ігор Луценко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK, передає Корупція. Інфо

На його думку, позитивним ефектом від економічної блокади стане повне законодавче врегулювання питання торгівлі з ОРДЛО та Росією.

«Для будь-якого політика є спокуса попіаритись. Але мусимо розглядати це явище з точки зору інтересів держави. З сьогоднішнього засідання уряду ми дізнались, що в нас непророблена робота ні державою, ні бізнесом, щоб бути незалежними від проросійських анклавів. 

Популярне: Такого навіть ворогу не побажаєш: у родині Павла Клімкіна трапилося моторошне горе

В цьому і є місія цієї блокади: щоб Росія та бойовики припинили маніпулювати нашою державою», – зазначив Ігор Луценко.

Він також додав: «Якщо звідти зникне Семен Семенченко та «Самопоміч», сама блокада не припиниться».

«Блокада буде продовжена, але не польовим методом, а законодавчими ініціативами – постановами уряду, законами і так далі. З Кримом якось змогли розібратись, а от з Донбасом чомусь ця справа затягується», – вважає народний депутат.

Луценко зауважив, що неврегульованість питання торгових стосунків з окупованими територіями створює можливості для отримання прибутків олігархами: «Створено великі умови для бізнесу. Ахметов, Кононенко торгують вільно з окупованими територіями, а звичайним підприємцям велика проблема перетнути кордони».

Також представник відреагував на заклики керівників металургійних заводів щодо небезпеки зупинки підприємств внаслідок блокади.

«Стосовно заяв металургів: це люди Ахметова та подібних йому людей, які в 90-х вкрали підприємства і зараз нас шантажують. Вони кажуть, що нічого не хочуть робити, щоб уникнути економічного тиску Росії. 

Натомість, вони будуть звільняти працівників, не платити зарплати, і вимагати, щоб Україна піддавалась на вимоги терористів. Це економіка: вони не хочуть втрачати прибутки», – заявив політик.

Коментуючи погрози терористів «націоналізувати» підприємства, що належать українському олігарху Ринату Ахметову, Ігор Луценко зазначив: «Життя і добробут бойовиків дуже сильно залежить від економіки на неокупованій території. І ми маємо це використовувати, щоб впливати на них. А ми це не використовуємо».