В Україні вперше на законодавчому рівні збираються прописати Мінські угоди, передає Корупція.Інфо
Популярне: ПРОЧИТАЙТЕ УВАЖНІШЕ!!! Відтепер боржники за комунальні послуги можуть залишитися без майна
Це небезпечно!
Про це у кулуарах заявив нардеп Мустафа Найєм.
"Ті версії, що я бачив, не містять ані Криму, ані миротворців. Версії три – дві англійською й одна українською. Яка є правдивою, не знаємо. Бо люди з Адміністрації президента кажуть: у нас інший закон. Чекаємо четвертий місяць, поки що нічого не отримали", – сказав він.
"Ті положення, що повторюються, мені подобаються. По-перше, визначаємо термін країни-агресора – Російську Федерацію.
По-друге, визначаємо статус окупованих територій. Кордони цих територій має визначати Міністерство оборони.
По-третє, в Луганській і Донецькій областях буде об'єднаний військовий штаб. Йому підпорядковуватимуться і сили поліції, військово-цивільні адміністрації, військові, СБУ", – розповів він.
У законі мають визначити термін воєнізованих груп, які фінансує чи створює Російська Федерація.
"Це важливий термін. Розуміємо, РФ казатиме, що "нас там нєт". Ми вводимо поняття, що так, через їхніх воєнізованих представників, які створює РФ, це і є РФ. Може бути окупація напряму, а може через представників", – сказав нардеп.
"Є сьома стаття, що каже про Мінські угоди, згідно з якими маємо дотримуватися безпекової частини й виконувати її. Цей пункт турбує. Тому що це буде перша правова норма в Україні, що так чи інакше зобов'язує нас виконувати Мінські угоди. Які не є джерелом міжнародного права, бо їх не підписували представники міжнародного права. Колись нас можуть змусити виконувати й не безпекову частину, що стосується політичних питань", – додав він.
"Особливий порядок самоврядування" у законі продовжать на рік, розповів нардеп.
З'явилася інформація, що 4 жовтня у Верховній Раді зареєструють два президентські законопроекти щодо Донбасу. Один про реінтеграцію Донбасу. Другий про замороження на рік закону про особливості місцевого самоврядування на Донбасі.
18 жовтня закінчується дія закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", що приймали на три роки у вересні 2014-го. За словами представника України у тристоронній контактній групі Ольги Айвазовської, якщо дію закону не продовжать, то в Україні можуть з'являтися проблеми з санкційним пакетом щодо Росії, проведенням переговорів у Мінському та Нормандському форматах.