У місті Буринь на Сумщині повісилася 9-річна Софія Яцун. Перед цим її спіймали на крадіжці іграшок у магазині. Дівчинку забрали у відділок поліції до приходу батьків. Коли повернулася додому, вирішила накласти на себе руки. Із зашморгу її витяг батько 49-річний Ігор Яцун. Дівчинка впала в кому. Отямилася за три дні. Що сталося — не пам'ятає, передає Корупція.Інфо

Популярне: Терміново: “Приватбанк” попередив українців про нову небезпеку, прочитайте, щоб не попасти на шахраїв

— Удень подзвонила знайома і сказала, що доньку з однокласником забрали до поліції, бо ті вкрали в супермаркеті іграшки. Охоронці помітили це на камерах спостереження. Викликали дільничного, — розповідає 42-річна Світлана Яцун, мати дівчинки. — Дітей повели у відділок. Нас не повідомили. Донька сильно налякалася. Плакала, кричала. Просила її відпустити. Вона у нас дуже вразлива.

Діти поцупили два десятки іграшкових наборів на суму близько 600 гривень.

— До магазину заходили двічі. Іграшки виносили в кишенях, розпаковували і гралися на лавці неподалік, — каже 37-річна Ольга Постол, керуюча магазину. — Охоронці на них не тисли. Сказали тільки, що ті не розрахувалися за товар. Заяви в поліцію не писали. Рідні заплатили потрібну суму.— До приїзду батьків дітей забрали до відділку. Ніякої профілактичної роботи з ними не проводили. Навіть у кабінет не заводили, потримали у фойє, — каже 37-річний Володимир Крупицький із районного управління поліції.

— За крадіжку доньку насварили. Раніше подібного не траплялося, — каже Ігор Яцун. — Вішатися пішла ввечері. Ми всі були вдома, займалися своїми справами. Побачив, у ванній світло горить. Спитав, хто там — тиша. Відкриваю двері, а Соня стоїть притулена до стінки. Не одразу зрозумів, що сталося. Коли побачив навколо шиї затягнутий рушник, швидко розв'язав. З дружиною зробили їй штучне дихання і масаж серця.

До лікарні дівчинку доправили в тяжкому стані.

— Отямилася на третю добу. Говорить, але нічого не пам'ятає. Кажемо, що вона впала і вдарилася головою, тому в лікарні.

Софія Яцун навчається в третьому класі.

— Дітей привабили красиві обгортки, тому й спокусилися на ті іграшки. Мабуть, до кінця не усвідомлювали, що роблять. Інакше б не бавилися на лавочці під магазином, — каже Віра Ященко, директор школи, де навчається Софія. — Подібних інцидентів у школі не виникало. Софійка — золота дитина. Гарно вчиться, після уроків іде на гуртки. Співає, малює, вишиває. Батьки про неї добре дбають. Мама Соні — педагог у нашій школі.

— Забирати дітей до відділку без батьків правоохоронці не мали права. Якщо це зробили, то мусили викликати психолога, — каже юрист 31-річний Сергій Корнійчук.