Один з ініціаторів акції протесту власників автомобілів на єврономерах, глава громадської організації "Авто Євро Сила" Олег Ярошевич знищив свій позашляховик, висловивши тим самим протест проти змісту законів, які 8 листопада ухвалила Верховна Рада. 

"Авто Євро Сила" два дні блокувала рух у центрі Києва, вимагаючи ухвалення двох законопроектів про зміну порядку ввезення та розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією ("євроблях"). "Коли я заявив на нашій акції про те, що спалю свій Land Rover, якщо не проголосують нашу правку, – це не був популізм чи піар.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Це була свідома заява лідера, який розуміє, що для більшості людей, які купили право користування авто на європейській реєстрації за 1500 євро, дешевше спалити своє авто, ніж його купити та розмитнити за прийнятими сьогодні законами", – сказав Ярошевич. 

Також під час спілкування з журналістами він заявив, що народні депутати, які голосували за законопроект про розмитнення автомобілів з єврономерами, просто сховались у Верховній Раді і дивляться, чи люди «схавають» його, як «схавали» підвищення тарифів на газ та цін на пальне.

Він переконаний: два роки роботи у комітетах Верховної Ради над проектом закону про автомобілі на єврономерах закінчилися «зрадою» громадських активістів.

«Ніхто не враховував нашу думку, ніхто не враховував те, що нам потрібно. Вони ухвалили «гарний» закон, який регламентує 0% акцизу для нових автомобілів. Просто ухвалили закон, що вигідний саме їм», – заявив активіст.

Також, раніше, він відповів на запитання, чи активісти, які зібрались із мітингом під стінами Верховної Ради, налаштовані на штурм будівлі парламенту.

«Ні. Про штурм Верховної Ради не може бути й мови. Люди чекають народних депутатів. Ми хочемо просто подивитися їм в очі. Мова йде про тих народних депутатів, які голосували за цей закон», – розповідає Олег Ярошевич.

За його словами, ті народні обранці, що не бояться активістів, стоять поряд з ними, виходять на сцену та висловлюють свою думку, а решта – «сховались за броньованими вікнами».

«Вони просто дивляться, якою буде реакція людей. Можна збиратися, більше в цій країні нема що робити», – заявив голова ГО «АвтоЄвроСила».