Міністерство соціальної політики України має намір посилити підтримку соціально незахищених верств населення.

Так, міністерство планує ініціювати запровадження житлових субсидій на оплату внесків зі встановлення, обслуговування та заміну лічильників.

Крім того у рамках запропонованого проекту розглядається можливість розширення субсидій, які надаються для споживачів комунальних послуг у багатоквартирних будинках при відповідних індивідуальних договорів, а також на покупку газу і твердого та рідкого пічного побутового палива.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Програма субсидій затверджена проектом наказу "Про внесення змін до форми Заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії", який поданий на розгляд уряду.

Разом з тим варто відзначити, що наступного літа слід чекати різке підвищення електроенергії. Так, ціна за світло для населення може зрости одразу в 1,5 рази.

Чинний тариф покриває лише 50% економічно обґрунтованої вартості "струму". Після відкриття ринку тарифи будуть визначати попит і пропозиція.

Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) наразі тарифи для громадян не переглядає, а от для підприємств вартість регулярно зростає.

Втім, за словами чиновників, утримувати таку ситуацію вдасться лише до липня 2019-го, коли відбудеться запуск ринку енергетики. А потім почнеться здорожчання і для побутових споживачів.

Тоді громадяни самостійно зможуть обирати постачальників послуг, а підприємства будуть конкурувати, пропонуючи вигідніші тарифи. Прийдешній різкий стрибок тарифів визнають і в профільній комісії, і в Міненерго.

Глава НКРЕКП Оксана Кривенко повідомила, що електроенергія для населення могла б коштувати близько 1,85 грн за кВт*год. При цьому українці за перші 100 кВт*год платять всього 0,9 грн, а за кожен наступний – 1,68 грн.

Міненерго запропонувало вводити ринкові умови поступово, щоб згладити очікуваний стрибок. Для цього хочуть запровадити спеціальні зобов'язання і на перехідний етап зобов'язати постачальників "струму" продавати електроенергію населенню за нижчими цінами.