Німецький апеляційний суд визнав винним редактора видання "Зюддойче цайтунг" ("Sueddeutsche Zeitung") у поширенні наклепу щодо лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока та присудив 3000 євро моральної компенсації. Ці кошти були перераховані в Фонд підтримки біженців з України, який знаходиться у Бонні.

Про це на прес-конференції у Києві заявив адвокат Тягнибока у суді Ульріх Буш, передає Корупція.Інфо.

Приводом для позову стала публікація статті про лідера "Свободи", в якій були наведені неіснуючі цитати Тягнибока ксенофобського змісту. Зрештою, суд визначив, що Тягнибок був скомпрометований, а його репутації нанесено шкоду.

Ідеться про брехню, образу і намагання всіляко принизити,
заявив Буш.

Сам голова ВО "Свобода" заявив, що задоволений рішенням суду. Він припускає, що матеріал у німецькому виданні міг бути одним з наслідків пропагандистської кампанії, яку організувала Росія. "Кремль через своїх лобістів, через депутатів, через підконтрольні медіа цілеспрямовано знищує імідж України у світі. На горіхи отримала і "Свобода", як один із активних учасників політичних процесів", вважає Тягнибок.

"Дуже важливо, що ми зробили перший крок. Це не перемога "Свободи", а приклад того, як Україна повинна захищатися на міжнародній арені від агресивної інформаційної війни, яку веде Путін", відзначив політик.