В Україні у березні-квітні роздадуть по 2410 грн компенсації пенсіонерам, які отримують мінімальну виплату. Фінансувати ініціативу будуть за допомогою надходжень до Пенсійного фонду від розмитнення "євроблях".

Деталі рішення влади озвучив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Кабінету міністрів в середу.

"Ми прийняли рішення, що ті, хто отримує мінімальну пенсію, повинні отримати ще більшу підтримку сьогодні, ніж вони вже отримують. Тому президент виступив з ініціативою, щоб додаткові надходження від розмитнення так званих "євроблях", які підуть до Пенсійного фонду, направили на такі доплати", – заявив він.

Він підкреслив, що оскільки пільговий період розмитнення "єврономерів" вже закінчився, то ПФУ отримав можливість здійснити доплату тим, хто зараз отримує мінімальну пенсію.

"Людям важко жити на мінімальну пенсію. І ми все будемо робити спільно з колегами для того, щоб використовувати мінімальні можливості, але зробити цей крок. У 2017 році ми почали рух на збільшення мінімальної заробітної плати, почала зростати середня заробітна плата. Але ми тільки на початку цього шляху і точно знаємо, що робити далі, щоб економіка росла, пенсії росли, виплати індексувалися і виплачувалися вчасно", – заявив Гройсман.

Він також підкреслив, що зараз Україна повинна виплачувати понад 50 млрд додаткових боргів, які були створені до 2014 року.