Міністерство соціальної політики України продовжує приводити у відповідність законодавство по субсидіюванню населення. Сьогодні непрацюючий, але працездатний громадянин України, або ж злісний боржник-аліментщик не мають права на отримання субсидії.

Про нововведення розповів гендиректор Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Щодо безробітних експерт пояснив різницю в одержанні субсидії для жителів обласних центрів та сільської місцевості.

“У селах інфраструктура розвинена гірше, доступ до робочих місць гірший. Там комісії, з урахуванням конкретних особливостей, мають можливість призначати субсидію в таких випадках”, – пояснив Музиченко.

За його словами, якщо українець стоїть на обліку в Центрі зайнятості та отримує допомогу по безробіттю, то в цей період він також може отримати субсидію.

“Але якщо такий громадянин відмовляється від запропонованої роботи, то субсидія на загальних підставах призначена бути не може”, – пояснив експерт.

Щодо питання про сплату алiментів, то в нових правилах планується при розрахунку субсидії не враховувати в сукупний дохід сім’ї сплачені алiменти і спеціальну бюджетну дотацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Популярне: Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство


Відмовити в отриманні допомоги по квартплаті зможуть тим, хто відповідно до Єдиного реєстру боржників, має заборгованість по сплаті алiментів більше трьох місяців. Крім випадків, коли боржник є алкo- або нapкозалежним, що підтверджується відповідною довідкою від лікаря.

Також, за словами Музиченка, в нових правилах прописали можливість місцевим комісіям самостійно приймати рішення про призначення субсидії після вивчення матеріально-побутових умов заявника. Наприклад, коли один з члeнів домогосподарства не має доходу і перебуває у тяжких життєвих обставинах, пов’язаних з хворобою когось із родини (в тому числі, якщо той, будучи працездатним, страждає від aлко- чи нapкoзaлежності).

Відповідно до нових правил, комісія зможе прийняти рішення про призначення субсидії по наднормативній площі житла окремим категоріям громадян. Це стосується тих, хто отримує пенсію у зв’язку з втратою годувальника, пенсію за вислугою років, або є інвaлідом з дитинства, а також дітям-інвaлідам.

Джерело