Міністерство соціальної політики України відмовить в отриманні субсидії українцям у яких борг по сплаті аліментів більше трьох місяців.

Про це розповів виданню UBR директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко. За його словами, в нових правилах прописали можливість місцевим комісіям (районним, міським, сільським) в окремих випадках самостійно приймати рішення про призначення субсидії після вивчення матеріально-побутових умов заявника.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Наприклад, в разі, коли один з членів домогосподарства не має доходу і перебуває у важких життєвих обставинах, пов'язаних з хворобою когось із родини (в тому числі, якщо той, будучи працездатним, страждає від алко- чи наркозалежності).

У той же час, відмовити в отриманні допомоги зможуть тим, хто відповідно до Єдиного реєстру боржників, має заборгованість по сплаті аліментів більше трьох місяців (крім випадків, коли боржник є алко- або наркозалежним, що підтверджується відповідною довідкою від лікаря).

Також повідомляється, що при розрахунку субсидії не будуть враховувати в сукупний дохід сім'ї сплачені аліменти і спеціальну бюджетну дотацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Також він зазначив, що комісія зможе прийняти рішення про призначення субсидії по наднормативної площі житла окремим категоріям громадян: тим, хто отримує пенсію у зв'язку з втратою годувальника, пенсію за вислугою років, або є інвалідом з дитинства, а також дітям інвалідам.