Президент Володимир Зеленський підписав закон з поправками до держбюджету на 2020 рік, який дозволяє Кабміну скасувати обмеження на зарплати в 47 тис. грн для держкомпаній. Як повідомляється на сайті Верховної Ради, закон був підписаний президентом 1 жовтня.

Про це повідомляє Страна.ua.

Відповідно до закону, передбачається скорочення витрат міністерства соціальної політики на фінансування субсидій для оплати житлово-комунальних послуг на 2,16 млрд гривень. Фінансування в цьому році скоротиться також у міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів.

У той же час, відповідно до закону будуть збільшені витрати на міністерство внутрішніх справ, міністерство енергетики, “Укравтодор”, міністерство юстиції, Державне бюро розслідувань і обласні держадміністрації.

Схвалені Зеленським зміни передбачають збільшення дохідної і видаткової частин бюджету – до 979,547 млрд і 1,270 трлн гривень відповідно. Очікується, що дохідна частина буде збільшена за рахунок неподаткових надходжень.

Єдина умова, яка повинна дотримуватися при прийнятті Кабміном відповідного рішення – воно не повинно обмежувати конституційні права і свободи.

Зеленський дав добро на скасування обмежень по зарплатах для українських чиновників в період карантину. 

Зеленский дал добро на отмену ограничений по зарплатам для украинских чиновников в период карантина. Скриншот: Верховная Рада

Варто зазначити, що скасування обмежень на зарплати членам спостережних рад в державних компаніях є однією з умов Міжнародного валютного фонду (МВФ), яке українській владі необхідно виконати для отримання нового траншу.

Про це “Стране” повідомило інформоване джерело в Міністерстві фінансів.

Так, на даному етапі МВФ вимагає від влади:

  • Зняти обмеження на зарплати в наглядових радах державних компаній.
  • Скоротити дефіцит державного бюджету на 2021 рік.
  • Не знімати Артема Ситника з посади голови Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і поставити на чолі САП узгоджену з Заходом фігуру.
  • Прийняти закон про судову реформу, який дозволить іноземцям брати участь у відборі суддів.