Одержувачів субсидій чекає сюрприз. Податкова служба пропонує перевіряти – легально чи ні працюють пільговики.

Це, щоб дані про зарплати «в конвертах» врахувати при оформленні і переоформленні субсидій. У минулому році бюджет отримав майже півтора мільярда гривень за рахунок детінізації, повідомляє «Хвиля».

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Держказначейство – це гаманець. Гроші з нього йдуть на зарплати, пенсії, фінансування освіти, медицини, будівництво доріг. За минулий рік до бюджету надійшло понад 900 мільярдів гривень. Більше третини цих надходжень платять підприємства у вигляді податків. Традиційно в топ-трійці галузей: енергетика, тютюн і газ. А в рейтингу ТОП-платників – приватна фінансово-промислова група СКМ.

Электроэнергия, платежка, тариф, коммуналка

Податковою внесок компаній ДТЕК і Метінвест перевищив 90 мільярдів гривень. Це приблизно два нинішніх бюджету Києва або 7 міських кошторисів Харкова, або майже 14 львівських. За кількістю сплачених податків група поступилася хіба що державному «Нафтогазу».

З 1 січня в Україні почав діяти перший етап монетизації субсидій – він стосується тих, хто вперше оформляє держдопомогу з оплати «комуналки».

Відзначимо, після того, як уряд підвищить ціну енергоносія, автоматично зросте вартість опалення, а значить саме час підготуватися до оформлення субсидії. Субсидія оформлюється на рік з місяця звернення. Подати заявку можна в будь-який момент і орган соцзахисту розглядає документи протягом десяти днів, перш ніж приймати рішення.

У зв’язку з цим є три варіанти подачі документів на оформлення субсидії: особисто в територіальному управлінні соцзахисту – соцзабезі, поштою рекомендованим листом або в режимі онлайн.

Документи заповнює і подає той з мешканців, на кого оформлені особові рахунки або наймач, з яким укладено договір оренди, з дозволу господаря. У тому випадку, якщо документи подаються при особистому відвідуванні, їх можна заповнити в соцзабезі. При оформленні поштою, необхідно роздрукувати бланки заяви і декларації та заповнити їх відповідно до інструкції.