У Харкові 23 грудня стартував похорон міського голови Геннадія Кернеса. Церемонія почалася з відспівування мера Харкова у Благовіщенському соборі.

Відспівування почалося приблизно о 7 годині ранку. Трансляцію жалобного заходу транслювали в ютьюбі.

Попрощатися з Кернесом прийшли його рідні, колеги та жителі Харкова. Щоправда, за даними видання Newsroom, потрапити всередину могло лише близьке оточення мера Харкова. Водночас церемонію транслювали на великому екрані.

Опісля труну з чиновником винесли з собору, і жалобна процесія рушила до оперного театру. Там буде продовження прощання з харківським міським головою. Раніше у місті змінили маршрути громадського транспорту, аби ніхто не заважав ході.

Зауважимо, що на церемонію, яка триватиме приблизно 4 години, прийшли харків’яни різного віку. Також на вшануванні пам’яті Кернеса були Вадим Новінський, Михайло та Дмитро Добкіни, Євгеній Мураєв.

З цього приводу телеграм-канал Резидент пише:

“В Офісі Президента в черговий раз вдарили по власному рейтингу, боячись викликати рефлексію у радикалів. Українці чутливий народ і ми завжди підтримаємо слабких / скривджених / хворих / мертвих, а Кернес був безумовно авторитетним мером / політиком не тільки для Півдня-Сходу. Його вважали сильним господарником, який відновив статус Харкова. Кличко не побоявся особисто приїхати і попрощатися з померлим, а в Офісі Президента постаралися не помітити похорону. Ситуація з відмовою брати участь військових харківського гарнізону вдарить по владі, яку звинуватять в подвійних стандартах. На жаль на Банковій не засвоїли уроки Епіцентру і продовжують орієнтуватися на думку радикалів, які ніколи не будуть електоратом Зеленського.

На Банковій настільки бояться рефлексії націоналістів / радикалів, що навіть людські / правильні речі намагаються не помічати. Так було з хлопчиком-сиротою, якого виключили з конкурсу через чиновника самодура так виходить і зараз з похоронами Кернеса. Стратегія на ігнорування ситуації обрана технологами Офісу Президента завдає більшої шкоди Президенту ніж людська / щира позиція, яка не подобається пасіонарному / націоналістичному прошарку нашого суспільства.”

Нагадаємо, вересні 2020 року у Кернеса виявили коронавірус. Через це політика перевезли на лікування у німецьку клініку “Шаріте”.

Тривалий час інформації про стан здоров’я мера Харкова не було. ЗМІ навіть припускали, що Кернес вже помер.

11 грудня стало відомо, що чиновнику стало значно гірше. Через відмову 2 нирок його перевели на повний діаліз.

Вже 17 грудня Кернес помер у “Шаріте”.

Борт із тілом мера прибув у Харків ввечері 22 грудня.