Рада національної безпеки України, на думку експертів, частково перебрала на себе президентські функції. Тому з’явились думки про керівні політичні амбіції секретаря РНБО Олексія Данілова.

Попри це, обіймати відповідну посаду – дуже важка і відповідальна робота. У програмі “Перші особи” Данілов наголосив, що не має планів щодо президенства.

Секретар РНБО розповів про політичні амбіції

За його словами, якщо хтось вважає ніби бути президентом – це “мед з ранку до вечора”, то ці люди дуже помиляються.

Я набагато досвідченіша людина, щоб сказати, що в мене таких планів немає”,– наголосив Данілов.

Він відзначив, що Президент України Володимир Зеленський доручив йому дуже багато роботи. Тому секретарю РНБО є, чим займатись на чинній посаді.

“В мене вистачає роботи на тій посаді зараз, яку мені доручив Володимир Олександрович. І цієї роботи дуже-дуже-дуже багато. Це відповідь на ваше запитання”, – зазначив Данілов.

Нагадаємо, Олексія Данілова призначали секретарем РНБО у жовтні 2019 року. До того він був заступником секретаря.

А вже цього року Олексій Данілов, голова Ради національної безпеки і оборони України, посів шосте місце в рейтингу ТОП-100 найвпливовіших українців за версією Журналу НВ.

Тривалий час Олексій Данілов, як і вся РНБО, перебував у тіні. Але останнім часом президент Володимир Зеленський оцінив зручність користування таким інструментом, як Рада безпеки, поле діяльності якого, по суті, не обмежене.

І для ЗМІ Данілов став постачальником гучних заяв і новин про серйозні ініціативи Банкової. Засідання Ради, на яких головує сам Зеленський, відбуваються щоп’ятниці, і тепер у цей день тижня країна регулярно дізнається щось нове.

Підпис Данілова стояв під рішеннями про введення санкцій проти представників ОПЗЖ Віктора Медведчука і Тараса Козака, а також їхніх сімей і телеканалів. Саме Радбез дав старт схожим покаранням, спрямованим проти утримуваного у Відні за запитом США вітчизняного бізнесмена Дмитра Фірташа, а також проти топових контрабандистів і злодіїв у законі. Ба більше, саме Данілов і його команда вестимуть реєстр олігархів, у разі якщо Верховна Рада схвалить поданий президентом відповідний законопроєкт. Потрапляння в цей список автоматично підведе найбагатших українців під низку серйозних обмежень.

Секретар Радбезу в своїх публічних виступах часто говорить про необхідність відновити справедливість, вказуючи на переділ держвласності, який відбувався десятиліття тому. Він один з ініціаторів повернення державі нафтопродуктопроводу Самара — Західний напрямок, який прибрало до рук, якщо вірити топчиновникам, оточенням Медведчука. І цей кейс, як уточнив Данілов, буде не єдиною дією в межах ідеї повернення незаконно відібраного казенного майна.

Радбез напевне ще прозвучить у новинах. Зеленський зрозумів, що РНБО здатна безпосередньо перетворювати його волю на конкретні результати. І його колегіальність не заважає голові держави керувати нею по-своєму.

А ось експерти критикують рішення РНБО — їх, мовляв, можна буде оскаржити в судах, а тому вимагають більшої легітимності.

Поки що Данілов всього за рік піднявся більш ніж на 20 позицій у рейтингу топ-100 найвпливовіших.