Петро Порошенко контролював щонайменше 6 офшорних компаній, які користувалися послугами австрійського “Райффайзен Банк Інтернешнл”, ще 11 офшорних компаній мали зв’язки з бізнес-імперією Порошенка.
Про це повідомив Центр із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).
За даними дослідників, Intraco, Vernon та ще 15 компаній, які щороку обробляли операції на десятки мільйонів доларів, пов’язані з Порошенком та його бізнес-імперією, мали рахунки в Raiffeisen. Більшість із них були зареєстровані на Британських Віргінських островах та на Кіпрі.
У випадку з шістьма з цих компаній OCCRP зміг встановити за допомогою листування електронною поштою та іншої документації, що їх контролює особисто Порошенко. Інші укладали операції, пов’язані з бізнесом Порошенка, але OCCRP не виявив чітких доказів того, що він контролював їх.
Зокрема, email-кореспонденція та інші документи показують, що Порошенко приймав виконавчі рішення від імені Vernon, Linquist та Cyprus firm Chartomena Ltd.
Офіційно бенефіціарним власником “Vernon Holdings” та більшості зі згаданих шести компаній у документах “Райффайзена” значився Сергій Зайцев.
У 2016 році він уже заперечував, що керував “Intraco” на користь Порошенка. Зараз він не відповів на запит про коментар.
За даними OCCRP, до свого президентства, на початку 2010-х років, Петро Порошенко побудував маєток за межами Києва і вирішив обставити його дорогими меблями. Використовуючи офшорну компанію Vernon Holdings, розташовану на Британських Віргінських островах, Петро Порошенко та його дружина Марина між 2009 та 2012 роками придбали фурнітуру на суму понад 100 тисяч доларів в італійських виробників меблів.
У травні 2012 року, після призначення міністром економічного розвитку й торгівлі, Порошенко придбав сюрреалістичну скульптуру довгоногого слона Сальвадора Далі за 338 500 доларів на аукціоні на Sotheby’s у Нью-Йорку за допомогою офшорної компанії Linquist Ltd.
“Райффайзен” позначив Зайцева як бенефіціарного власника Linquist. Згідно з документами, отриманими OCCRP, Порошенко мав довіреність цієї компанії, яка згодом продала статую одній з українських медіакомпаній Порошенка за 342 500 доларів.
У квітні 2013 року Порошенко використав Vernon для купівлі предметів мистецтва на 4,8 мільйона фунтів стерлінгів. Серед них – полотно Іллі Репіна “Козаки на Чорному морі”.
Юридичні радники п’ятого президента України на запит OCCRP заперечили його стосунок до офшорних компаній: “Петро Порошенко не є акціонером, кінцевим бенефіціарним власником чи співробітником жодної з цим компаній”.
Раніше, колишнього президента розкритикував у своєму телеграмі Сергій Лещенко:
Петро Порошенко часто говорить, що не займається бізнесом, «всім управляє сліпий траст», але коли мова заходить про піар, то допускає фатальні помилки.
Новина про презентацію проекту «Рошен Концерт Холл» була опублікована на всіх партійних майданчиках Європейської солідарності. Хоча ніякого відношення до політики цей проект не має. До такого не додумалися навіть соратники по олігархічному клубу. Це як якщо б на сайті ОПЗЖ публікували новини про ціни на дизель від Медведчука або на сайті “Батьківщини” процентні ставки в сімейному банку Тимошенко. Закликаємо Порошенка не зупинятися і робити публікації на сайті партії про новинки карамельної лінійки Рошен.
Все це зайвий раз доводить, що ПЕС є політичною надбудовою для олігархічного клану Порошенко. А значить, на нього теж буде поширюватися закон про деолігархізацію.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.